"Тепер я чую": Фонд Ріната Ахметова допоміг близнюкам Граур

25 лютого, 20:17
"Тепер я чую": Фонд Ріната Ахметова допоміг близнюкам Граур - фото 1

Усі недуги вони ділять на двох. Близнюки Андрійко та Дмитрик половину свого життя борються із онкологією. Після ремісії брати майже втратили слух. Як долають випробування долі і хто допомагає родині?

Брати Андрій та Дмитро цінують кожну хвилину щасливого дитинства. А для мами їхні усмішки — справжня винагорода.
Близнюкам — по шість років. Одразу після народження за їхні життя боролися в реанімації, потім малюки ледве не втратили зір. Але найважче було попереду.

«У нас виявили онкологію в три рочки. В першого відразу виявили і через п'ять місяців у другого виявили», — розповідає говорить мати Андрія і Дмитра Юлія Граур.

Проте й цю хворобу близнюки — подолали. Лейкоз відступив після двох із половиною років інтенсивного лікування.

«Ми лікувалися там, проходили хімію, проходили лікування, і потім ми виявили, що дитина не реагує на своє ім'я», — говорить мати Андрія і Дмитра Юлія Граур.

Унаслідок тривалих курсів хіміотерапії діти майже повністю втратили можливість чути. Мама в таку несправедливість довго не могла повірити.

Після обстежень у Черкасах та Києві підтвердили діагноз "туговухість". Хвороба не лікується, але чути діти зможуть, використовуючи сучасні високотехнологічні протези. Але такі пристрої — не всім по кишені.

Дітям із вадами слуху допомагає Фонд Ріната Ахметова. Завдяки проєкту "Тепер я чую" встановили двісті високочутливих слухових апаратів. Сучасні пристрої отримали і близнюки з Черкас.

Лікар каже: вкрай важливо своєчасно звернутися за допомогою — тоді все буде добре.

Вони готові багато працювати, щоби наздогнати у розвитку однолітків. А мати вірить, що незабаром її діти вимовлять перші слова.

Поділитися: