Тепер породіллям замість бейбі-боксів видаватимуть картку із коштами

Тепер породіллям замість бейбі-боксів видаватимуть картку із коштами - фото 1

Гроші замість пакунка малюка. Тепер породіллям замість бейбі-боксів видаватимуть картку із коштами. На ній — п'ять тисяч гривень. Нагадаємо, на Дніпропетровщині набори для немовлят закінчилися ще у липні.

Так вирішив Антимонопольний комітет через скарги учасників тендеру. А у вересні Міністерство соціальної політики запустило пілотний проєкт. Та чи просто отримати цю картку, та де можна нею скористуватися?

Олександра отримала картку однією з перших. Та згадує: вийшло це не одразу. Довелося вистояти у чергах разом із півторамісячною донечкою Маріам. На оформлення пішло три дні.

«Ми прийшли до банку оформити карту, але мені сказали, що, на жаль, сьогодні система не працює, потрібно почекати півгодини. Але ми вирішили не чекати і поїхали в центр, оформили в центральному відділенні. Дали карту і довідку. Наступного дня ми поїхали знову — в соцзабез — вистояли там чергу, але, на жаль, довідка, яку мені дали у ПриватБанку, не підійшла. Ми поїхали назад в центр, там замінили цю довідку і це була п'ятниця, звісно, вже ніхто не працював», — розповідає Олександра Манукян, як отримала картку малюка.

Картку дівчина отримала, та що з нею робити — не знає. Адже розрахуватися можна лише за конкретні товари, у конкретних магазинах. Яких у Дніпрі поки — лише один.

Є і онлайн-магазини, та в них — немає всіх потрібних речей, — каже дівчина. А от магазин у Дніпрі, буцімто, є на вулиці Суворова. "Деталі" вирушили туди.

За адресою, що вказана на сайті Міністерства соціальної політики, розташований не дитячий магазин, а склад. Телефонуємо до підприємства, аби дізнатися, чи торгуватимуть тут речима.

«Ще не факт, що ми у Дніпрі будемо. Звісно, ми подали всі наші філії, але ми ще самі не розуміємо, наскільки можна буде у Дніпрі реалізовувати цю продукцію. Там є дуже багато нюансів», — відповіли на дзвінок.

Утім у Дніпрі є й інші магазини, які хочуть співпрацювати з Міністерством. Один із популярних у місті — на фінальному етапі підписання договору. Кажуть: тут можна купити все, що було у бейбі-боксі.

Та ось Олександра все це вже купила. Каже: навіть більше, ніж потрібно. Однак дещо — постійно оновлює.

Магазином походили, та нічого не придбали. Адже грошей на картці — поки немає. Ті бажані п'ять тисяч гривень надійдуть лише протягом місяця.

В обласному департаменті кажуть: списки на отримання грошей формуватимуть щомісяця.

«Надалі ми будемо щомісяця до 10-го числа формуватимуть ці реєстри і направляти для отримання цих коштів. Майже 5 тисяч родин, які мають право звернутися за цією грошовою допомогою, але чомусь до управління до 3-х тисяч осіб звернулося», — говорить начальниця обласного департаменту соціального захисту Вікторія Чернигіна.

А поки Олександрі доводиться лише чекати. Та дівчина впевнена: ці п'ять тисяч гривень для її родини краще, ніж бебі-бокс.

«Тому що ці п'ять тисяч гривень я зможу витратити на те, що дійсно потрібне нам, те, що мені походить за якістю, те, що нам потрібне, а не те, що дали. Тому що багато є, багато нам і не потрібне, ось в такому плані нам краще гроші», — каже Олександра Манукян.

І додає: якби ці гроші вже були на картці, передусім купила б донечці осінній комбінезон.

Реклама