Театр опери та балету готовий відкрити завісу для глядачів уже у вересні

Театр опери та балету готовий відкрити завісу для глядачів уже у вересні - фото 1

Зараз актори поступово повертаються до роботи. Згадують минулий репертуар. Та готують дві прем'єри.

Як проходять репетиції — дивіться далі.

Після понад двох місяців карантину артисти балету знову вдягнули пуанти — і зрозуміли: відпочивали забагато. Кажуть, що виходити із самоізоляції важко і морально, і фізично. Перед кожною репетицією проводять годинний клас, тобто розминаються.

«Тіло не готове абсолютно, тобі дуже складно увійти в ритм роботи. Ну і це неможливо банально, тому й існує клас», — розповідає артист балету Сергій Зданський.
«Один пропущений день повертається двома днями роботи. Ось уявляєте, два місяці ми пропустили, тепер нам треба 4 місяці, щоб повністю відновити свої сили, свій потенціал», — повідомляє Андрій Литвинов, головний балетмейстер Дніпропетровського академічного театру опери та балету.

Вдома кожен намагався підтримувати форму: робили розминки, брали участь в онлайн-тренуваннях. Утім усе це не вберегло від зайвих кілограмів, — жартують артисти.

«У карантині особисто мені довелося трошки притримають від солодкого, оскільки я ласунка. Але зараз все сходить», — ділиться балерина Марія Лолєнко.

У колективі Дніпропетровського театру опери та балету — 54 артисти. Тренуються поки що невеликими групами — по 10 людей. Усі в масках. Кажуть, що треба надолужити втрачені дні. Через карантин артисти так і не змогли підготувати прем'єрний показ вистави "Попелюшка". Що чекає на глядачів — тримають у таємниці.

«Це буде цікаво не тільки дітям, а й дорослим. Тому що глибина музики дає глибину самого твору і казки. Тому що музика приголомшлива. Ти в неї заглиблюєшся з кожним днем все більше і більше», — розповідає Марія Лолєнко.

Готуються до прем'єри і в декораційному цеху. Тут нам розкривають деякі секрети.

«Це кімната Попелюшки, там де вона прибирає, варить, готує. Уся дія відбувається, там вона і костюми шиє своїм сестрам і мачусі. Щоб ви розуміли, задник — 200 кв.м, 198, якщо вже бути точним. 11х18 та їх 4. Куліси 3х18 і падога 3х18», — ділиться Вікторія Алхімова, художник-декоратор Дніпропетровського академічного театру опери та балету.

Відкрити новий театральний сезон артисти сподіваються вже у вересні. А в жовтні на глядачів чекає відразу дві прем'єрні вистави.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.