Танець — це скульптура в русі: 29 квітня відзначається Міжнародний день танцю

29 квітня, 09:35
Танець — це скульптура в русі: 29 квітня відзначається Міжнародний день танцю - фото 1

Сьогодні, 29 квітня, у всьому світі відзначають День танцю — мистецтва пластичних і ритмічних рухів.

Ініційоване це свято було ще в 1982 році педагогом і хореографом Петром Гусєвим, радянським балетним діячем, в пам'ять про народженого цього дня французького балетмейстера, реформатора балету Жана Жоржа Новерре. Він увійшов в історію як "батько досконалого балету".

Задум цього свята — об'єднати всі напрями танцю. Але які ж вони різні...

Звичайно, першовідкривачем можна по праву вважати балет — мистецтво, що зародилося ще в ХІХ столітті в Італії. Це дійство змушує із завмиранням серця насолоджуватися пластикою тіл, тісно пов'язаною з ритмами музики. Скільки ж сил і завзяття потрібно тим, хто вирішив опанувати балет... Але воно того варте!

Танець — це скульптура в русі: 29 квітня відзначається Міжнародний день танцю - фото 168103


Не слід забувати й про народні танці, оскільки це особливий вид мистецтва. Вони виконуються в природному середовищі і визначаються традиційними для окремої місцевості рухами, ритмами, костюмами.

Танець — це скульптура в русі: 29 квітня відзначається Міжнародний день танцю - фото 168106


Східні танці, які раніше мали ритуальний характер, у сучасному світі набули популярності не тільки як вид мистецтва, але і як спосіб стежити за собою. За жіночою пластикою в такому стилі стоїть фізична підготовка, прояв сексуальності, краса і практичність.

Танець — це скульптура в русі: 29 квітня відзначається Міжнародний день танцю - фото 168105


Найгарячішими і найчуттєвішими танцями можна вважати латиноамериканські. Рухи, поєднуючись із музикою, дозволяють танцюристу повністю підкоритися мелодії і вивільнити всю енергію і запал. Нині до програми латиноамериканських бальних танців входять самба, ча-ча-ча, румба, пасодобль, джайв — і всі вони наповнені яскравими почуттями, пристрастю і енергією.

Танець — це скульптура в русі: 29 квітня відзначається Міжнародний день танцю - фото 168104


Дуже популярними в наш час стали вуличні танці, батьківщиною яких можна вважати США. Це мова тіла під будь-яку музику на будь-який лад, що дозволяє дати волю почуттям.

Танець — це скульптура в русі: 29 квітня відзначається Міжнародний день танцю - фото 168107


Звісно, це не всі танці, що існують у світі. Кожен стиль має повне право на відзнаку. Адже ще Альберт Ейнштейн справедливо зауважив, що "танцюристи — атлети Бога"! Зі святом!

Дар'я Богданюк
Дар'я Богданюк журналіст, редактор
Поділитися: