Свята та пам'ятні дні робочого тижня

22.06.2020, 09:09
Свята та пам'ятні дні робочого тижня - фото 1

На цьому тижні у нас День національного прапора кримських татар, Міжнародний день на підтримку жертв тортур, Міжнародний Олімпійський день і День держслужби ООН.

Останній відзначається 23 червня. Встановлений на 57-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, в 2003 році. Генасамблея закликає держави-члени ООН організовувати в цей день спецзаходи, які б наочно висвітлювали роботу держслужби ООН. Також в цей день святкується Міжнародний Олімпійський день. Він заснований в січні 1948 року. Дата 23 червня була обрана для того, щоб увічнити дату створення Міжнародного олімпійського комітету 23 червня 1894 року, після того, як ентузіаст відродження олімпійського руху барон П'єр де Кубертен в Парижі виголосив свою доповідь перед міжнародним атлетичним конгресом. Основним заходом, який супроводжує Міжнародний Олімпійський день, є організація масових забігів на довгі дистанції. МОК рекомендував Національним олімпійським комітетам влаштовувати різні спортивні свята, переважно бігові, з тим, щоб залучити максимальну кількість учасників, поширюючи тим самим олімпійську концепцію «Спорт для всіх».

 


26 червня відзначається Міжнародний день на підтримку жертв тортур. Він проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 12 грудня 1997 року в спеціальній резолюції - № 52/149. Цей міжнародний день направлений на повне викорінення тортур і забезпечення ефективності «Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання» 1984 року. У цей день Організація Об'єднаних Націй закликає всі держави ратифікувати "Конвенцію проти тортур" і "Факультативний протокол" до неї. Цей день дуже актуальний в Україні, в зв'язку з окупацією нашої території (Криму і частини Донбасу) Російською Федерацією і її посібниками. Де не діє закон в класичному його розумінні і місцеві силовики застосовують по відношенню до проукраїнських громадян, в тому числі, тортури. На жаль, ця проблема стосується не тільки анексуваного Криму та зони бойових дій на Донбасі, а й мирних територій. Прикладом цього є один з недавніх випадків поліцейського свавілля в Україні - згвалтування жінки в міськвідділі Кагарлику, що в Київській області. Яку, зокрема, катували.
Також в цей день святкується День національного прапора кримських татар. Вітаємо вірних Україні братів!
Свята та пам'ятні дні робочого тижня - фото 119397

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: