Свята робочого тижня

15.06.2020, 10:15
Свята робочого тижня - фото 1

На тижні, що розпочався, маємо Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою, а також - Блумсдей.

Останній влаштовується щорічно, 16 червня, шанувальниками ірландського письменника Джеймса Джойса. Названий на честь головного героя роману Джойса «Улісс» - дублінського єврея Леопольда Блума. А дата обрана відповідно до пори дії роману - вона відбувається 16 червня 1904 року, в цей день відбулося перше побачення Джойса і його майбутньої дружини Нори Барнакл, покоївки готелю “Finn's Hotel”, в зв'язку з чим письменник і вирішив увічнити цей день в своєму творі. Першу згадку про Блумсдей можна знайти в листі Джойса до міс Уівер від 27 червня 1924 року:

— Існує група людей, які дотримуються того, що вони називають "день Блума" - 16 червня.


До 50-річчя подій, описаних в романі, дублінський художник Джон Райан і письменник Фленн О'Брайен організували в Дубліні «паломництво» по маршруту Леопольда Блума, описаного в романі. До них приєдналися поети Патрік Кавана, Ентоні Кронін, кузен Джеймса Джойса зубний лікар Том Джойс і співробітник Трініті-коледжу Льовенталь. Райан найняв два старовинних кінних екіпажі, учасники заходу розподілили між собою ролі персонажів роману. Вони планували їздити по місту протягом дня, відвідавши всі згадані в романі місця і завершивши подорож в колишньому кварталі борделів, який Джойс назвав «Найттаун». Але подорож була перервана на півдорозі, коли учасники поїздки напилися в пабі "Бейлі" в центрі міста, яким на той час володів Райан. До речі, в 1967 році він встановив в цьому барі двері будинку № 7 по вулиці Екклс (вхідні двері будинку Леона Блума), що врятувало заклад від руйнування.
У 1982 році, в рік сторіччя з дня народження Джеймса Джойса, в Дубліні відзначили Блумсдей офіційно, після чого масштаб святкувань став збільшуватися з кожним роком. В рамках церемоній до 100-річчя від дня народження Джойса була записана аудіокнига із запрошеними акторами і читачами з "Radio Éireann Players". Також в рамках святкування ентузіасти одягаються в костюми тієї епохи, замовляють страви, як в романі – наприклад, смажені баранячі нирки, стаканчик бургундського або бутерброд з італійським сиром.

А 17 червня відзначається Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою.
Щорічно людство продовжує втрачати 12 мільйонів гектарів земель і 75 мільярдів тонн родючих ґрунтів, на яких можна було б отримувати 20 мільйонів тонн зерна. Від опустелювання, деградації земель і посухи безпосередньо страждають близько 1.5 мільярда людей, а від нестачі води - до 40% населення земної кулі. Кожну хвилину в світі деградує 10 га. грунтів, опустелюються 23 га. земель, емісія вуглецю підвищується на 6150 тонн, а від голоду вмирає 16 чоловік (з яких 12 дітей). І саме тому був заснований Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою. Відбулось це на 49-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, в 1995 році. Дата цього Всесвітнього дня була обрана в знак річниці прийняття Конвенції по боротьбі з опустелюванням у 1994 році. Державам пропонується присвячувати цей день підвищенню інформованості про необхідність міжнародної співпраці в боротьбі з опустелюванням і наслідками посухи, а також - про хід здійснення Конвенції Організації Об'єднаних Націй по боротьбі з опустелюванням. Також щорічно Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою має певну основну тематику.

Свята робочого тижня - фото 118538

Вітаємо всіх, кому важливі ці свята!

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: