Свята робочого тижня

08.06.2020, 10:15
Луіш де Камоенс - фото 1
Луіш де Камоенс

На тижні, що розпочався, маємо український День працівника фондового ринку, португальський День Камоенса і Всесвітній день океанів.

Останній був заснований Генеральною Асамблеєю ООН 12 лютого 2009 року (шляхом прийняття резолюції № A/RES/63/111). Відзначається щорічно, 8 червня.
Офіційно, на вищому міждержавному рівні, ідея проведення «Всесвітнього дня океанів» вперше прозвучала в 1992 році - на міжнародному саміті, який проходив у бразильському місті Ріо-де-Жанейро. C того часу Всесвітній день океанів широко відзначається практично всіма, хто має хоч якесь відношення до Світового океану. Вчені-екологи, іхтіологи, персонал багатьох акваріумів, зоопарків, дельфінаріїв координують в цей день свої зусилля, щоб зберегти неповторну океанську флору і фауну від найбільшої для них небезпеки - людської жадібності. З 2002 року просуванням і організацією святкування Всесвітнього дня океанів займається некомерційна організація «The Ocean Project» спільно з «World Ocean Network» і іншими природоохоронними спільнотами. Також в 2013 році до Всесвітнього дня океанів були випущені тематичні поштові марки. Ще до Дня океанів проводиться щорічний конкурс фотографій, переможців якого нагороджують в штаб-квартирі ООН.
Свята робочого тижня - фото 117518

10 червня Португалія відзначає День Камоенса. Камоенс - це великий португальський поет. Він шанується як автор "Лузіад" - епопеї, присвяченої історії Португалії, і нагадуючої про часи розквіту Португальської імперії. Датою свята обрали день смерті Луїша де Камоенси. Він помер в 1580-му, в цьому році Португалія на наступні шістдесят років потрапила в залежність від сусідньої Іспанії.
При націоналістичному авторитарному режимі Салазара День Камоенса називався «Днем раси», з політичних міркувань.
Свято офіційно відзначається в Португалії, а також неофіційно усіма португальцями світу.

А 12 червня вже в Україні відзначають День працівника фондового ринку. Він з'явився в календарі офіційних українських професійних свят порівняно недавно. 11 березня 2008 року тодішній президент України Віктор Ющенко підписав указ № 202/2008 «Про день працівника фондового ринку». У ньому пропонувалося призначити нове державне свято і пояснювалося, що робиться це «враховуючи значний внесок працівників фондового ринку в прискорення економічних реформ і створення реальної ринкової економіки, роль фондового ринку в процесі залучення інвестицій в економіку України, поліпшенні інвестиційного клімату».
«День працівника фондового ринку» є робочим днем.
Свята робочого тижня - фото 117519

Вітаємо всіх, кому близьке те чи інше з перерахованих свят!

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: