Стати добрішими, не думати про погане: як правильно дотримуватися зимового посту?

05.12.2020, 14:58
Стати добрішими, не думати про погане: як правильно дотримуватися зимового посту? - фото 1

Без м'яса, яєць та молока. А ще без лихих думок. Наодинці з молитвою.

Стати добрішим, не думати про лихе. І харчуватися за правилами. Віряни вже тиждень дотримуються зимового посту. Він розпочався минулої суботи, і триватиме аж до Різдва. У цей час православні обмежують себе у таких продуктах, як м'ясо, молоко та яйця. Але як постувати, аби не нашкодити здоров'ю? І чому занепокоєні лікарі?

Без м'яса, яєць та молока. А ще без лихих думок. Наодинці з молитвою.

Олександра дотримується посту чотири рази на рік. Та постійно з трепетом чекає саме на зимовий. Він — найулюбленіший, зізнається жінка. Бо завершується Різдвом. А ще, каже, бачить й інший плюс.

“Багато риби можна їсти в цей пост”, - говорить Олександра Можаровська.

Рибу дозволено їсти чотири дні на тиждень. А саме — у вівторок, четвер та на вихідних. Бо піст несуворий — каже Олександра.

“Ми очищаємо себе духовно і через думки. Це, напевно, навіть важливіше, ніж те харчування, про яке ми з вами говорили”, - додає Олександра Можаровська.

А от лікарі їжею переймаються більше. Бо кажуть, під час пандемії важливо зміцнювати імунітет.

“Імунна система багато в чому залежить від харчування. Навіть в протоколах ведення пацієнтів з ковідною інфекцією першими пунктами звучать: рясне пиття і збалансоване харчування. Тобто харчування, яке містить достатню кількість білків, вуглеводів, вітамінів і мікроелементів”, - пояснює сімейна лікар Ольга Івус.

Корисні речовини можна знайти у цитрусових, шпинаті, бобових, горіхах, грибах, гарбузовому насінні та броколі. До того ж ці продукти радять комбінувати.

Одну з пісних страв “Деталям” показує Віктор. Він працює кухарем у веганському кафе. У тарілці поєднує хумус, паприку та зелень.

“Таке просте блюдо дає людині заряд енергії та сил”, - пояснює кухар Віктор Шутяк.

Але під час посту варто не лише харчуватися за правилами та позитивно мислити, а й робити добрі справи, додають священнослужителі.

“Всім нам належить в дні посту - приготування до свята Різдва Христового - відвідувати хворих, немічних, тих, хто потребує уваги”, - додає священник Української православної церкви Максим Злобін.

Дотримуватимуться посту віряни до шостого січня.

Поділитися: