Стало відомо хто отримав Нобелівську премію миру цього року

Цьогоріч Нобелівську премію миру отримали журналісти Марія Рессе та Дмитро Муратов.
Цьогорічними лауреатами Нобелівської премії стали філіппінка Марія Рессе та росіянин Дмитро Муратов. Нагороду вони отримали за їх зусилля у захисті свободи вираження поглядів. Про це повідомляє Нобелівський комітет.
У комітеті відзначають, Марія Ресса відома на своїй батьківщині за використання свободи слова задля викриття зловживання владою, застосування насильства та зростаючий авторитаризм.
У 2012 році журналістка стала співзасновником компанії Rappler. Вона спеціалізується на цифрових медіа для журналістських розслідувань. Марія досі очолює компанію.
Компанія Rappler зосередила критичну увагу на суперечливій та вбивчій кампанії режиму Дутерте проти наркотиків. Кількість смертей настільки велика, що не важко сплутати кампанію з війною. За допомогою Марії Ресси вдалося викрити, як соціальні медіа використовуються для поширення фейкових новин, переслідування опонентів та маніпулювання публічним дискурсом.
Дмитра Андрійовича Муратова комітет описує як журналіста, який протягом десятиліть захищав свободу слова в Росії в дуже складних умовах. У 1993 році він був одним із засновників незалежної газети “Нова газета”. А з 1995 року він загалом 24 роки був головним редактором цієї газети.
Газета відома тим, що публікувала критичні статті на дуже неприємні для Російської Федерації теми, починаючи від корупції, насильства з боку міліції, незаконних арештів, фальсифікацій на виборах та “фабрик тролів” до використання російських військових сил як у межах Росії, так і за її межами.
Відповідю від влади були утиски, погрози, насильство і вбивства. За словами Нобелівського комітету, з часу створення газети було вбито шість її журналістів, у тому числі Ганна Політковська, яка написала розкривні статті про війну в Чечні. Незважаючи на вбивства та погрози, головний редактор Муратов не відмовитися від незалежної політики газети. Він послідовно відстоював право журналістів писати все, що завгодно, про що завгодно, доки вони відповідають професійним та етичним стандартам журналістики.
Також, у повідомленні наголошують, що без свободи слова та свободи преси важко буде досягти братерства між народами, роззброєння та кращого світового порядку. Тому, за словами комітету, цьогорічна нагорода Нобелівської премії миру міцно закріплена в положеннях заповіту Альфреда Нобеля.



