США будуть продовжувати підтримувати Україну і тиснути на РФ, — Джон Гербст

06.11.2020, 13:33
США будуть продовжувати підтримувати Україну і тиснути на РФ, — Джон Гербст - фото 1

Хто б не переміг на виборах американського президента, США будуть продовжувати підтримку України у тому числі у здійсненні тиску на Росію.

Таке переконання висловив Джон Гербст, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів в Україні у 2003-2006 роках, директор центру Євразії Атлантичної Ради.

«На сьогоднішній день ми бачимо цікаві результати, коли Байден виграє десь на 3 і більше мільйона в голосах виборців. Республіканці, може, втратять десь 1-2 місця в Сенаті, але отримають на 5 більше в Палаті Представників. Це означає, що новий президент буде визначатися не лише на виборах, але ще й в судах. Тобто, Сполучені Штати за президента Трампа надають підтримку Україні, і я думаю, що дуже позитивне рішення він прийняв щодо передачі «Джавелінів», що не зробив Обама свого часу. Я думаю, що якщо Трамп виграє, то для нашої політики Євразії це зробить певний вплив, але підтримка України буде продовжуватися. Що ж до Росії, то пан Путін продовжує ревізіоністську політику, кидає виклик інтересам Америки у всьому світі. Ми зацікавлені в тому, щоби протистояти його агресивній політиці. І те, що зробила адміністрація Трампа, відомо. Я думаю, що якщо буде Байден, то він буде робити це більш послідовно і з більшим наголосом на поліпшення трансатлантичних відносин, які дещо занедбав президент Трамп. Підтримка в Конгресі, і демократична, і республіканська щодо України проти зовнішньої політики Кремля залишається міцною. Я думаю, що треба більше працювати в цьому напрямку для того, щоб забезпечити більш жорсткі санкції американські», — зазначає Джон Гербст.

Раніше ми писали про те, що «Україна мусить продовжувати реформи», — Вільям Тейлор.

Поділитися: