"SpaceX" відправила перший туристичний екіпаж на навколоземну орбіту

"SpaceX" відправила перший туристичний екіпаж на навколоземну орбіту - фото 1

16 вересня американська космічна компанія Ілона Маска "SpaceX" запустила в космос перший в історії туристичний екіпаж у межах місії "SpaceX Inspiration4".

Сьогодні, 16 вересня, космічна компанія "SpaceX" запустила в космос корабель "Crew Dragon", на борту якого перебували лише туристи. Це перший випадок в історії, коли в складі екіпажу немає професійних космонавтів. Це стало можливим завдяки космічній місії "SpaceX Inspiration4", здійсненої на гроші американського мільярдера Джареда Айзекмана.

Космічний корабель було доставлено на навколоземну орбіту за допомогою ракети "Falcon 9". Там він пробуде близько трьох днів. Посадити корабель з туристам планують біля узбережжя Флориди.


До складу екіпажу увійшли:

  1. Мільярдер Джаред Айзекман (США)
  2. Асистент лікаря Хейлі Арсено (США)
  3. Професор геології Саєн Проктор (США)
  4. Інженер з обробки даних, ветеран ВПС США Кріс Семброскі (США)

Склад екіпажу 'SpaceX Inspiration4' - фото 189572

Склад екіпажу "SpaceX Inspiration4"
ФОТО: SpaceX

Цікаво, що "Crew Dragon" піднявся на висоту 575 кілометрів над поверхнею Землі. Це на 155 км вище, ніж орбіта МКС (420 км). Для порівняння орбіта телескопа "Хаббл" становить 540 км.

Наступний туристичний політ компанії "SpaceX" заплановано на початок 2022 року. У вояж на МКС повинні відправитися три підприємці в супроводі колишнього астронавта.

Реклама

Читайте також: гороскоп на 16 вересня.

Реклама