Сьогодні відзначають Святу Трійцю: прикмети та звичаї

Сьогодні відзначають Святу Трійцю: прикмети та звичаї - фото 1

Свято Трійці вважається одним із найважливіших християнських торжеств. Цього року воно випадає на 20 червня, на п'ятдесятий день після Великодня.

Згідно з історією, Матір Божа та апостоли Христа були в Єрусалимі, коли на них зійшов Святий Дух у вигляді язиків полум'я. Вважалося, що вогонь освітлює, зігріває й очищає душі від гріхів. Тоді апостоли відчули духовну силу та отримали можливість розмовляти різними мовами світу, щоб нести Слово Боже в різні країни. Вони навчилися передбачати майбутнє і зцілювати різні хвороби.

Цього дня, за традицією, варто ходити до церкви. Але в період пандемії краще уникати місць масового скупчення людей, адже головне — вірити душею і серцем. У свято не можна працювати й займатися фізичною роботою: шити, прати, різати, стригтися, копати землю, садити рослини, косити траву і рубати дерева. Також не варто ображатися на близьких, думати про погане і сумувати.

Заведено прикрашати своє житло гілочками дерев і квітами, адже свіжа зелень прожене злих духів.

Ще одна з найстаріших традицій серед дівчат — плести вінки з трав і квітів, а ввечері пускати їх в річку. Особливістю було те, що дівчатам не можна торкатися води, вінок повинен був сам впасти у воду. Адже вважалося, що цього дня активно себе ведуть лісовики, русалки та інша нечисть, яка може затягнути під воду. А щоб задобрити духів, у річку кидали різні крупи.

Уже після того, як вінок опинився на воді, потрібно за ним стежити. Куди попливе вінок — з того боку і чекати нареченого, але якщо вінок не рушав з місця, значить, що швидкого весілля не буде.

Доброю прикметою на Трійцю вважається дощ. Це означає, що літо буде теплим і сонячним, і буде хороший урожай. А ось якщо на Трійцю стоїть спека — літо буде посушливим. А щоб притягнути до себе багатство, потрібно розкласти на підвіконня зелену травичку або березові гілочки.

Реклама

Реклама