Сьогодні відзначають День молока

Сьогодні відзначають День молока - фото 1

Коров'яче, соєве, кокосове, рисове чи мигдальне. І ще з десяток видів. Сьогодні у світі відзначають день молока. І так вже 20 років поспіль. Ініціатор свята — ООН.

Створили його, аби визнати важливість цього напою. Чим він корисний та чи дійсно молоко не засвоюється з віком? І чому все більше людей нині відмовляються від лактози. Тренд це чи медичні показання — Наталія Пономаренко розбиралася.

Не лише міцні кістки та зуби. Окрім кальцію і фосфору, молоко також містить вітаміни, які допомагають виробляти еритроцити та стимулювати метаболізм; покращують зір і стан шкіри, нормалізують тиск та кровообіг. І це ще не всі властивості напою.

Окрім того, є різні види молока: тваринні — коров’яче, козяче, верблюже, овече й інші. Та рослинні — соєве, рисове, мигдальне, кокосове тощо.

Якщо від молока ви відчуваєте дискомфорт – замініть його йогуртом чи сиром, радять дієтологи. Якщо все ж не можете відмовитися від напою — пройдіть обстеження, яке вам призначить лікар.

Непереносимість молока може бути не лише генетичною, а і з'явитися з віком, кажуть лікарі. На здуття, біль у шлунку, діарею люди починають скаржитися після 25-30 років.

Відмовитися від тваринного молока варто тим, кому рекомендував лікар, або тим, хто його просто не любить. Утім, наголошує, цей напій — корисний. Зокрема, як профілактика остеопорозу, туберкульозу та захист імунної системи.