Сьогодні відбулася зустріч міністра енергетики України з генеральним директором МАГАТЕ

Сьогодні відбулася зустріч міністра енергетики України з генеральним директором МАГАТЕ - фото 1

Головними темами зустрічі Германа Галущенка з Рафаелем Гроссі залишались обстріл ядерних об’єктів, та захоплення Чорнобильської і Запоріжської АЕС.

Сьогодні відбулася зустріч міністра енергетики України Германа Галущенка з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі, який учора прибув в Україну.

«Після 24 лютого є лише 2 позиції: одна — правильна, інша — викривлена. Особливо це стосується ядерної безпеки. Правильна позиція — це гарантії, безпека і охорона. І інша позиція, викривлена позиція, — це обстріл ядерних об’єктів, це захоплення Чорнобильської та Запорізької АЕС», — наголосив міністр.

Герман Галущенко заявив, що найпершою і найнеобхіднішою умовою для забезпечення ядерної безпеки є повне виведення російських військ із захоплених об’єктів атомної енергетики. Має бути здійснено повне виведення військ з територій захоплених АЕС і міст-супутників та звільнення їх від боєприпасів. Позиція Міненерго щодо гарантування безпеки українських атомних об’єктів залишається незмінною. Вона полягає також в обмеженні доступу російських співробітників до файлів України, а також у блокуванні участі представників російської федерації в інспекційній діяльності МАГАТЕ, місіях і службах МАГАТЕ.

Водночас міністерство розраховує на підтримку МАГАТЕ у якомога ширшому висвітленні потенційної небезпеки, на яку росія наражає весь світ, захоплюючи та обстрілюючи ядерні об‘єкти в Україні. Своїми діями щодо атомних об’єктів в Україні росія продемонструвала повне ігнорування ключових принципів, які забезпечують розвиток ядерної енергетики, а саме: безпеки, охорони та гарантій.

- Росія обмежує право України розвивати дослідження, виробництво та використання ядерної енергії в мирних цілях без дискримінації. Цей принцип є консенсусом між ядерними і неядерними державами. За 30 років незалежності Україна жодного разу не порушувала таких принципів і в повному обсязі виконує Угоду між Україною та Міжнародним агентством з атомної енергії про застосування гарантій.

- РФ порушує ключові принципи безпеки в частині відповідальності за управління ядерними установками та своїми діями сприяє виникненню загрози ядерної аварії.

- Захопивши ядерні об’єкти в Україні, росія вчинила акт ядерного тероризму. Це були умисні дії по відношенню до ядерної установки та дії, які перешкоджають роботі ядерної установки. Вони добре усвідомлюють, що така дія може призвести до загибелі чи завдання тяжкої шкоди населенню та значної шкоди майну чи навколишньому середовищу внаслідок радіоактивного забруднення.

Реклама

Реклама