Сьогодні у світі відзначають День без автомобіля

Сьогодні у світі відзначають День без автомобіля - фото 1

Наприкінці 90-х День без автомобіля ввели в Англії. Таким чином містянам пропонували піклуватися про екологію і власне здоров'я. Чи прижився такий рух у Дніпрі?

Олександр щодня їздить від дому до роботи на роликах. Таким чином він долає понад сім кілометрів у один бік. Каже: поки тепло і не слизько, обирає саме такий спосіб пересування.

«По-перше, швидкість. Я об'їжджаю всі затори. Коли треба — через двір проїду. Коли треба — через парк проскочу», — каже Олександр Сипалов.


На дорогу чоловік витрачає максимум 30 хвилин. Тож знову пересаджуватися за кермо автівки поки що не хоче.

«Мені здається, що машина більше потребує коштів. Потім — нервів: затори, поки на світлофорі зупинився, там застряг, там застряг. Велосипед або ролики — це така міська альтернатива», — сказав Олександр.


Із автомобіля на велосипед залюбки пересів і Роман. Чоловік із житлового масиву “Тополя” легко дістається роботи у центрі міста. Підкреслює: порівняно з машиною плюсів у двоколісного значно більше.

«Для порівняння вам скажу: на велосипеді на роботу я їду десь 20–25 хвилин. Це з повним дотриманням усіх правил дорожнього руху. На машині, якщо я їду на роботу, дорога займає близько 30 хвилин. Але на машині непрогнозований час, тому що я можу потрапити в затор», — ділиться Роман Завадний.


Саме на двоколісному він вирішив відзначити Всесвітній день без автомобіля. І закликає до цього інших містян.

«Дуже багато людей навіть припустити не могли те, що є такий прекрасний і зручний спосіб пересування містом, як велосипед», — продовжує Роман.


Та вони — чи не єдині у Дніпрі, хто підтримують міжнародний рух. Змінювати машини на велосипеди або піші прогулянки містяни поки не планують. Натомість у Європі День без автомобіля відзначають із розмахом. Наприклад, у Берліні сьогодні перекрили рух на понад 20 вулицях, — розповідає місцевий житель Марко.

«У Берліні будуть різні заходи. Там закриють 24 вулиці взагалі для транспорту між 14 і 18 годинами. Там можна буде спокійно гуляти, грати. Просто на вулиці», — каже Марко Нойбауер.


Ба більше, їздити велосипедом у Польщі або тій самій Німеччині інколи куди зручніше, ніж автомобілем. Майже скрізь установлені знаки для велосипедистів, за якими можна зрозуміти, чи дозволено тут їздити чи ні. Багато хто приїжджає на поїздах із передмістя і пересідає далі на велосипеди.
У Дніпрі ж День без автомобіля — свято не надто популярне. Центр міста, як завжди, у заторах. І навіть припаркуватися немає де.

Реклама