Сьогодні День відмови від паління

Сьогодні День відмови від паління - фото 1

Наші журналісти зібрали вичерпну інформацію з цієї теми.

Пані Любов не захотіла собі майбутнього із хворим серцем, підвищеним артеріальним тиском, інсультом та раком. Тому востаннє тримала цигарку в руках 15 років тому.

«Півпачки на день, пачка — це багато було. Дуже стало здоров'я підводити в плані — голова боліла», — каже Любов Попова.


Любов Попова почала палити ще молодою, потім, через алергію на нові цигарки, зав’язала. Два роки їй снилися сигарети. А потім, — каже, — відчула свободу.

За даними ВООЗ кожна десята смерть від хвороб серця пов’язана з курінням. Сюди додаються ще й проблеми з судинами і рак.

«Захворювання легень, звісно. Це призводить до розвитку пухлини в легенях, у верхніх дихальних шляхах», — попереджає про наслідки куріння завідувач відділення кардіології ОКЛ ім. І. Мечникова Дмитро Чвора.


Якщо намалювати портрет середньостатистичного українського курця, то це чоловік, віком до 45 років, який змолоду працює, має нервові зриви і часто скаржиться на біль у голові та серці. Жінок-курців в Україні трохи менше. Відчувати наслідки паління вони починають після 45 років.

«Гормональний фон у жінки до певного віку стримує це все. А ось починаючи, після переходячи знову ж певного віку, у жінок розвивається з такою ж частотою, у курців, я маю на увазі, серцево-судинна патологія. Як у чоловіків», — продовжив Дмитро Чвора.


Починають палити переважно з трьох причин, — розповідають психологи: подобається нікотин, постійні стреси і, зрештою, як каже молодь, просто кайфово. Але якщо ви все ж вирішили кинути палити, то психологи радять спочатку зрозуміти, що саме давала вам сигарета у руці.

«Подумати: а що ж я отримую для себе, ось навіщо я це роблю. Що я для себе таким чином роблю?
І подумати: як я можу це зробити ще. По-іншому, без сигарет, без куріння», — пояснює психологиня Катерина Шелест.


За статистикою МОЗ України, що раніше кинеш курити — то довше проживеш. Якщо ви відмовитеся від цигарки у 60 — збільшите життя на три роки. У 50 — на шість. У 40 — додасте дев’ять років. І відмова від паління у 30 дасть вам ще десять років.

Реклама