Сьогодні День осіннього рівнодення: прикмети і звичаї

Сьогодні День осіннього рівнодення: прикмети і звичаї - фото 1

Сьогодні, 22 вересня, розпочинається астрономічна осінь. В осіннє рівнодення світловий день приблизно дорівнює ночі.

Сьогодні, 22 вересня, у Північній півкулі розпочинається астрономічна осінь. Згідно з прикметами, холодна пора року приходить саме у День осіннього рівнодення. Вважається, що за сьогоднішньою погодою можна передбачити те, якими будуть зима та осінь.

Якщо сьогодні тепло і сонячно, то зима буде м'якою. Холодну ж зиму обіцяють журавлі, які відлітають на південь.

Згідно з традиціями, цього дня ніхто нічого не садив на полях і городах. Дозволялося лише збирати урожай пізніх сортів капусти та цибулі. Відзначали День осіннього рівнодення святами й гуляннями. Господині пекли пироги з капустою, м'ясом і брусницею.

З давніх-давен подія була оповита ареолою магії і загадковості. Фахівці радять завершити до цієї дати всі старі справи і не починати нові. Також благотворно на людину вплине раннє пробудження. Вважається, що якщо вмитися росою і зустріти світанок, то це продовжить молодість, красу і здоров'я. До того ж саме цього дня зривали плоди горобини і робили з них домашні обереги від злих сил і наговорів.

Не оминули це свято і любовні прикмети. Вважалося, що для того, щоб дівчина змогла знайти пару, їй потрібно було принести в будинок ще одну подушку або рушник для свого майбутнього обранця.

Що не треба робити сьогодні:

  1. конфліктувати;
  2. відмовляти в допомозі;
  3. брати чи давати в борг;
  4. лихословити;
  5. розпочинати нові справи;
  6. бути в поганому настрої.


День осіннього рівнодення розпочнеться сьогодні о 22:20 за київським часом.

Реклама

Читайте також: погода на 22 вересня.

 

Реклама