Сьогодні День недоношених дітей

Сьогодні День недоношених дітей - фото 1

З усіх малюків в Україні таких — 6%.

Їх медики рятують та доглядають за ними у спеціальних боксах. Потім, за кілька місяців, віддають батькам.

Мар’яна народилася на три місяці раніше терміну. Чому народила так рано, її мама Тетяна не знає. Донечку взяла на руки з вагою лише 910 грамів. Зараз її вага складає вже 1,8 кг. Тож Мар’яну перевели з інкубатора у звичайне ліжко.

«Півтора місяця вона була в реанімації на вентиляції легень. А зараз її перевели сюди, у відділення. Вона вже дихає сама», — каже Тетяна Оленич.


Попереду у дівчат ще місяць у палаті, але Новий рік вони сподіваються зустріти вже вдома.

Сьогодні медики можуть врятувати дитину, яка народилася навіть на 22 тижні вагітності. А 35 років тому це було неможливо.

«Такі дітки не можуть виходжуватися у звичайних пологових будинках як області або міста. Тому їх переводять до нас у відділення.
Вчаться їсти через пляшечку. Вчаться їсти з грудей матері. І набирають певну вагу», — розповів завідувач відділення Медичного центру матері та дитини ім. М. Руднєва Олександр Тєбєрдєєв.


До Дніпра везуть недоношених дітей з усієї області. За рік це майже 400 врятованих немовлят.

«Сенсорний вплив, басейн, ЛФК, масаж, логопед, психолог. Це все в комплексі допомагає родині і самій незрілій дитині досягти тієї якості життя, якої ця дитина гідна», — резюмувала начальниця служби педіатрії та неонатології Медичного центру матері та дитини ім. М. Руднєва Вікторія Остромецька.

Реклама