Сьогодні б виповнилося 70 років Леонідові Каденюку

28 січня, 13:30
Сьогодні б виповнилося 70 років Леонідові Каденюку - фото 1

Політ Каденюка у космос відбувся на виконання домовленостей Президентів України та США Леоніда Кучми і Білла Клінтона.Українець Леонід Каденюк полетів у космос у складі екіпажу космічного корабля "Columbia". Його політ розпочався 19 листопада 1997 року.

«Я думаю, що для України Леонід Каденюк — один із людей-символів. Він був по-справжньому мужнім — інших, як то кажуть, у космонавти не беруть. Він був по-справжньому патріотом — маючи усі можливості побудувати успішну кар’єру в Росії, він повернувся на Батьківщину. Він був по-справжньому відданим справі, якою займався, — чи була то авіація, чи космос, чи наука. А ще він був моїм другом. І мені його не вистачає.
Україна ще обов’язково матиме своїх астронавтів. Сама філософія пілотованих експедицій зараз кардинально змінюється. Космос стає ближчим, Ілон Маск творить неможливе, інтернаціональними стають все більше програм. А ми все ще маємо, що запропонувати для міжнародного співробітництва. Головне — щоб держава зберегла свій технологічний потенціал, свою космічну галузь. Щоб влада повернулася обличчям до майбутнього. Щоб не прогґавити жодного зі своїх шансів, як ми не проґавили свій чверть сторіччя тому», — заявив другий Президент України Леонід Кучма.
Поділитися: