Сьогодні – День операційної медсестри

Сьогодні – День операційної медсестри - фото 1

Наші журналісти, аби зрозуміти особливість професії, провели з операційною групою цілий день.

Мікроножиці, пінцет і скальпель — звичний набір, із яким операційна медсестра Карина щодня заступає на зміну. Називає інструменти, не замислюючись. Ба більше, каже, що із заплющеними очима може визначити, де який. Карина працює в операційній нейрохірургії другий рік. Понеділок у дівчини розпочався з видалення пухлини. У рухах медсестри — жодних хвилювань і метушні. Допомагаючи хірургу, навіть устигає спілкуватися зі знімальною групою. Дівчина працює у парі з нейрохірургом Андрієм Сірком. За 20 років роботи лікар провів 1500 подібних втручань. Та без сестер, — каже, — не впорався б. Називає їх господинями операційних.

«Інструментарій цей дуже вартісний, і вона дбає про те, щоб він був чистий, у робочому стані. Наразі ми працюємо — тільки мікроскоп, трипан и коагуляція. А є операції, коли навколо пацієнта знаходиться 10 різних приладів. І за це все відповідає операційна медсестра», — пояснив нейрохірург ОКЛ ім. І. Мечникова Андрій Сірко.


Перш ніж розпочати допомагати хірургу — всі операційні сестри після коледжу продовжують навчання у лікарні. Закріпляють знання анатомії, опановують інструменти та сучасне обладнання.

«Для того, щоб виростити завершеного фахівця (операційну медсестру) — може бути, і не один рік знадобиться. Я вважаю, мінімум рік трудитися, не покладаючи рук, голови та пам'яті», — каже завідувач відділення судинної нейрохірургії ОКЛ ім. І. Мечникова Сергій Григорук.


Понад рік навчалася і стажувалася й операційна медсестра Ольга. Своє перше бойове хрещення, — каже, — завжди згадує тремтячи.

«Було страшнувато. Це було видалення гематоми внутрішньомозкової. Але дуже цікаво. Я думала: якщо я вистою цей день, то я далі зможу працювати», — згадує операційна медсестра Ольга Павліченко.


За вміння вистояти 5-ти, а то й 12-годинні втручання, за розуміння хірурга з півпогляду, за тисячі проведених операцій — у лікарні імені Мечникова нагородили найкращих операційних сестер.

«‎Ми дуже пишаємось тим, що кращі медичні сестри працюють у лікарні Мечникова — це ті фахівці, ті дівчата, які раніше всіх хірургів приходять на роботу і пізніше всіх ідуть із роботи», — заявив гендиректор ОКЛ ім. Мечникова Сергій Риженко.


За таким графіком в області працює близько шестисот операційних сестер. Та цих спеціалістів для нашого регіону замало, — кажуть лікарі. Тож чекають на молоду кров.