Сміттєзвалище шприців та 9 кілограмів у 15 років: яким був тиждень, що минає?

Сміттєзвалище шприців та 9 кілограмів у 15 років: яким був тиждень, що минає? - фото 1

Найбільш обговорюванні теми тижня у Дніпрі та області — в "Деталях. Коротко".

Із вагою 9 кілограмів у 15 років. У Кривому Розі хвору дівчинку забрали у матері. В службі у справах дітей кажуть, що цю родину навідували чи не щомісяця. Змушували жінку віддати дочку на реабілітацію, та — відмовлялася. Забрати неповнолітню змогли лише спільно із правоохоронцями. Відтак її передали медикам. Дівчинка хворіє на церебральний параліч і має синдром Дауна. У 15 не вміє ані говорити, ані ходити. Сусіди кажуть: її 47-річна мати не працювала, а жила лише на соціальні виплати.

«Ну, вони жили коштом цих інвалідських, що вони отримували. А дівчинка старша закінчила училище та, мабуть, теж ніде не працювала. Як відкриє вікно… туди неможливо було ходити. Дуже смерділо. У неї був співмешканець, вони випивали, курили», — говорить сусідка Світлана Українець.
«Письмову заяву особисто написала. Проте, що вона заперечує про влаштування її дитини-інваліда до спеціалізованого дитячого закладу. Ситуація в сім’ї не покращилася — тому було вирішено звернутися до суду з питання відібрати дитини у матері», — каже начальник служби у справах дітей Інгулецького району Сергій Совенко.

 


Сміттєзвалище з медичних відходів на виїзді з Новомосковська. Там викинули десятки тисяч шприців із голками. Місцеві припускають, що якась компанія вирішила зекономити на утилізації. Яка саме — шукають слідчі. Вміст пакетів обстежила екологічна інспекція, ґрунт взяли на аналіз. Кажуть, що знайдені медінструменти — це брак, тобто їх не використовували. Утім шприци все одно потребують особливої утилізації. Тож прибрала їх місцева влада.

«Київське підприємство — виробник цих шприців. Тепер залишилось дізнатись тільки їх маршрут, як вони сюди потрапили», — говорить житель Новомосковська Юрій Караченцев.
«Наше комунальне підприємство не має відповідних дозволів. Тому ми звернулися до компанії, яка має відповідні дозволи та ліцензії», — пояснює міський голова Новомосковська Сергій Рєзнік.

 


У Дніпрі ями латають у сніг, дощ чи навіть морози. На дороги міста вийшли комунальники. Нині роботи проводять на Кайдацькому мосту. Для цього використовують спеціальний холодний асфальт. Кажуть: його можна вкладати за будь-якої погоди. Проте такий ремонт — тимчасовий. Суміш застосовують уже другий рік поспіль. Спочатку яму вичищають, відтак — нагрівають, аби прибрати вологу.

«Ми її вичистили, проливаємо рідкою емульсією і засипаємо на неї холодний асфальт. Затрамбовуємо його плитою», — розповідає представник підрядника Юрій Шинкаренко.
«У зимовий період асфальтні заводи не працюють, і асфальт ніде придбати не можна, тому ми тимчасово використовуємо сухий асфальт. Це тимчасова, образно кажучи, пломба. У літній період ми її обов'язково вифризируємо, і заново буде покладений нормальний асфальт», — пояснює заступник міського голови Михайло Лисенко.

 


Рак — не вирок. Про це вкотре нагадали у Всесвітній день боротьби з онкологією. В нашій області — 80 тисяч хворих. А в Україні складну недугу долає понад мільйон людей. Вони проходять складні курси хімії та променевої терапії, лягають під ніж хірурга, відтак — відновлюються роками. Та лікарі впевнені: хворобу можна перемогти. У 2020 році в Україні затвердили програму медичних гарантій. Це перелік послуг та ліків, які пацієнтам оплачує держава. Є у списку і допомога для онкохворих.

«Якщо, наприклад, на послуги з хіміотерапії, як я вам уже казав, у нас було близько 18 тисяч, а саме 17 843 гривні. То цього року ми вже хочемо встановити 25 29 гривень», — говорить міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
«Чим раніше виявлено захворювання, тим більше успіх і тим краще якість і тривалість. Пацієнтів ми зараз орієнтуємо, що в рамках реформування охорони здоров'я дуже потрібно дружити з сімейним лікарем», — додає генеральна директорка обласного онкодиспансеру Ольга Балашова.

 


В Україні хочуть штрафувати за неправильно встановлені кондиціонери. Якщо конденсат капає на фасад будівлі, на асфальт, або ж на перехожих — доведеться заплатити тисячу сімсот гривень. Такий законопроєкт уже розглядають депутати. Аби не порушувати правила, треба під’єднати дренаж від кондиціонера до зливної каналізації. Ціна питання — від трьохсот гривень. Або ж — до побутової. Але краще це робити під час ремонту. І ще, найпростіше, встановити резервуар для збирання води. Правила запрацюють уже з 1 червня, якщо нардепи підтримають зміни своїм голосуванням.

«В Європі взагалі заборонені кондиціонери на фасадах будівель. І в них це питання врегульоване через відповідні норми. Які, в принципі, і у нас у законодавстві є, але їх поки не дотримуються. Цим питанням будуть займатися поліція і державна будівельна інспекція за зверненням громадян», — каже автор законопроєкту Сергій Гривко.