Сміття з України через річку Тису потрапляє до Угорщини

Сміття з України через річку Тису потрапляє до Угорщини - фото 1

Сміття з України знову тече до Угорщини. Непотріб, який потрапляє у ріки Закарпаття і минулоріч змусив червоніти президента, все так само залишається нашим ганебним подарунком Євросоюзу. Хто є лежачим каменем, над яким вільно тече Тиса повна мотлоху — дізнавалися наші журналісти.

Минулого року вантажними баржами угорські водники частково перекривали тису. Ланцюг зі спецтехніки працював цілодобово: чистили річку, діставали з неї мотлох. Те, що не вдалося зловити машинами, збирали руками.

За ганебні скидання українського непотребу сусіди з Євросоюзу дорікнули Києву. Президент тоді пообіцяв узяти ситуацію під особистий контроль. Минуло майже півтора року.

Потік відходів не закінчується – їх скидають у річку жителі сіл, що вище за течією. Там сміття ніхто організовано не вивозить на звалища. Тож, коли починається сезон дощів, закарпатський непотріб знову мандрує.

І це вже не тільки локальне екологічне лихо, а й міжнародна, політична ганьба, — певен еколог Сергій Волков. Бо жодних системних дій на рівні профільних міністерств немає. Ініціативні - це не про наших чиновників.

Реклама

Торік угорці непотріб зібрали, порахували збитки і зажадали компенсації — 35 тисяч євро. Але не дочекалися. Правового механізму, як сплатити за прибирання нашого сміття за кордоном, у нас немає.

Реклама