Служба безпеки України опублікувала раніше засекречені документи про вибух на ЧАЕС

26 квітня, 16:50
Служба безпеки України опублікувала раніше засекречені документи про вибух на ЧАЕС - фото 1

У документі повідомляється про те, як директор ЧАЕС Віктор Брюханов доповідає "наверх" про вибух реактора, а також про переговори операторів станції у момент аварії.

Служба безпеки України оприлюднила секретні дані КДБ, в яких директор ЧАЕС Віктор Брюханов доповідає "наверх" про вибух у Чорнобилі. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Так, Служба безпеки опублікувала дані, які довгі роки вважалися засекреченими. У документі повідомляється про те, як директор ЧАЕС Віктор Брюханов доповідає "наверх" про вибух реактора, про переговори операторів станції в момент аварії, а також про евакуацію майже 45 тисяч жителів Прип'яті та прилеглих районів.

«Архівні справи свідчать, що аварії на ЧАЕС траплялися і до 26 квітня 1986 року. Наприклад, у 1982 році на першому енергоблоці відбувся значний викид радіоактивних речовин. Але доповідь КДБ про це закінчується звичним "здійснено заходи для недопущення панічних та провокаційних чуток". У 1984 році аварійні ситуації були на третьому і четвертому енергоблоках», — зазначили у пресслужбі СБУ.

Там також додали, що 8 липня 1986 року з'явилася директива, яка засекречувала всі деталі аварії на ЧАЕС: причини вибуху, характер руйнувань, радіаційну обстановку, склад викинутої в повітря суміші, масштаби робіт з ліквідації події.

«У жовтні 1987 року кореспондент французької газети Жан П’єр Водон намагався вивезти за кордон зразки ґрунту і води з Прип’яті. Проте в секретній доповіді КДБ звітували про успішну спецоперацію: взяті іноземцем зразки були підмінені на радіоактивно чисті», — додали в Службі безпеки України.

Побачити розсекречені документи охочі можуть за посиланням.

Раніше ми писали, що внаслідок вибуху на ЧАЕС постраждали близько 600 тисяч осіб. Перш за все, це були ліквідатори аварії.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор
Поділитися: