Скринінг і ручки: у Дніпрі розповіли, як в умовах Covid-19 будуть проходити місцеві вибори

23 жовтня, 17:25
Скринінг і ручки: у Дніпрі розповіли, як в умовах Covid-19 будуть проходити місцеві вибори - фото 1

Окремі кабінки для людей із температурою та особисті ручки для голосування. Вибори 2020 — пройдуть за новими правилами.

Розставляють антисептики, клеять наліпки для дистанції та облаштовують кабінки. За два дні в Україні місцеві вибори. Це вперше обиратимемо владу в умовах карантину. Чи готовий Дніпро до голосування у пандемію? Деталі пішли у рейд по дільницях.

Окремі кабінки для людей із температурою та особисті ручки для голосування. Вибори 2020 – пройдуть за новими правилами. Перше – окремі виходи із приміщення. Друге – на кожній дільниці стоятимуть пропускні з термометрами та правоохоронці.

“Будемо стояти на вході 2 чоловіка як мінімум. Один буде робити температурний скринінг, другий буде, скажем так, порціонно запускати”, - говорить член дільничної виборчої комісії Сергій.

Третє – якщо на вході термометр покаже більше за 37,2 – вас проведуть до окремої кабінки для голосування.

“У нас буде окрема кабінка. Ми його проводжаємо туди, і він там приймає всі свої дії”, - додає голова дільничної виборчої комісії Олександр Сафригін.

Четверте – усім, хто забув маски і ручки вдома – їх видадуть на вході до дільниці. Окрім засобів захисту, членам комісії роздали термометри та вже підготували всі кабінки. А ще розписали графік миття підлоги.

“У нас є наліпки, є дезінфікуючі засоби, які технікум надав у коридорі. Є мило, є паперові рушники”, - підкреслює заступниця директора Дніпровського державного технікуму енергетичних та інформаційних технологій Валентина Бондаренко.

П’яте. Якщо людина категорично відмовиться одягати маску на вході – члени комісії викличуть поліцію.

“Ми звертаємось до правоохоронних органів, і людина може отримати адміністративний штраф, тому що вона порушила”, - говорить голова дільничної виборчої комісії Олександр Юраш.

Та проголосувати її таки пустять, бо це незаконно. Шосте. Віддати голос можна буде і вдома. На дільницях уже вирішили, хто піде з переносним боксом до виборців.

“Три члени комісії, і якщо бажають спостерігачі виходять, і голосують люди на дому”, - додає член дільничної виборчої комісії Срегій Шмолярський.

Загалом у Дніпрі – 425 дільниць. Після завершення виборів, у неділю ввечері, усі приміщення продезінфікують.

Поділитися: