У Дніпрі збільшили на 7 мільйонів гривень фінансування програми "Бюджет участі"

У Дніпрі збільшили на 7 мільйонів гривень фінансування програми "Бюджет участі" - фото 1

Спортивні майданчики, скейтпарк, зона для дресування собак, або відеокамери у дворах. Такі ідеї подавали жителі Дніпра на програму «Бюджет участі». Проєкти, які збирають найбільшу кількість голосів, потім втілюють у життя за гроші з міського бюджету. Але цьогоріч у програмі немає тих, хто програв.

Тетяна показує проєкт майбутнього скейтпарку для одного з дворів на 12-му Кварталі. Каже: на житломасиві багато дітей із велосипедами, скейтами і роликами. Та місць для активних прогулянок мало.

«На 12-му кварталі дуже мало вільних територій. Тут є тільки великі двори. І ось один з цих великих дворів ми вирішили використовувати. Облаштувати для катання на роликах і скейтах», — ділиться жителька Дніпра Тетяна Суворова.

Другий рік поспіль у програмі бере участь Ганна Рикова. Минулоріч вдалось оновити пішохідні доріжки у дворі на Парусі. Зараз разом із сусідами хоче поставити спортивний майданчик. Місце під об’єкт обирали недовго.

«Тут вже колись був спортивний майданчик багато-багато років тому. Залишився тенісний стіл. Зараз тут просто трава, бур'ян і нічого немає, просто порожня площадка. Місце вдале, тому що немає машин, тут практично ніхто не їздить», — ділиться жителька Дніпра Ганна Рикова.

А у Дніпровському центрі дитячої та юнацької творчості дітлахів навчають дресувати собак. Аби працювати було комфортніше, учні кінологічного клубу запропонували побудувати сучасну смугу перешкод із бар’єрами та спеціальними майданчиками.

«Дітки займаються, кожного року вони приймають безліч участі у різних виставах, конкурсах, міжнародного класу. А займаються вони на яких тренажерах, які виготовили самі, руками свого керівника або руками батьків», — розповідає Ірина Цариніна, викладачка міського центру дитячої та юнацької творчості.

Містяни голосували за найкращі ідеї із середини вересня, але визначити переможців вчасно не вдалося. Тож у мерії вирішили додати 7 мільйонів гривень до програми, аби грошей вистачило ще на 10 проєктів. Зокрема, кошти точно виділять на камери спостереження в одному з дворів на проспекті Івана Мазепи.

«11 відеокамер, які будуть встановлені на електричні опори. Сервер буде знаходитися в закритому приміщенні, в ліфтовій механічної кімнаті. А так як система буде підключена до "Безпечного міста", то до камер буде доступ і у правоохоронних органів», — пояснює автор проєкту Ігор Нікітін.

Це далеко не всі проєкти, які цьогоріч збирають голоси у межах «Бюджету участі». Деякі ініціативи навіть включать до планових робіт на наступний рік, кажуть у мерії. Зокрема, ідеться про ремонт ґанків лікарень, тротуарів та бордюрів.

«Це максимальне залучення жителів міста до місцевого самоврядування. Наше місто є одним з лідерів в Україні по «Бюджету участі». Ми плануємо збільшення бюджету, як мінімум, на 10 мільйонів гривень додатково», — повідомляє Борис Філатов, міський голова Дніпра.

Програма «Бюджету участі» працює у Дніпрі вже чотири роки. Загалом на неї закладено понад 30-ть мільйонів гривень.

Реклама