Сила допомоги однієї людини: Фонд Ріната Ахметова рятує життя

Сила допомоги однієї людини: Фонд Ріната Ахметова рятує життя - фото 1

Допомога, що рятує життя! Фонд Ріната Ахметова — найвідоміший в Україні. Уже 15 років він є опорою для мільйонів. Філософія благодійності засновника — вміння почути чужий біль. Допомога у галузі медицини, сирітства, гуманітарній сфері — це щоденна турбота про людей і про майбутнє країни.

Їй залишалося декілька днів до закінчення вишу, вона збиралася заміж та була вагітною. Позаду — філософський факультет Києво-Могилянської академії, попереду — щасливе особисте життя. Так собі уявляла майбутнє 22-річна Ліза.

«Я сушу голову, й у мене починається головний біль. І я лягла і все, не могла встати. Я просто не приїхала на випуск», — говорить жителька Києва Єлизавета Кучеренко.

Біль не відпускав майже місяць. Ліза не могла спати й не знала, що робити.

«У мене ніколи в житті не боліла голова, не було проблем з мігренню. Але у мене починаються дуже сильні головні болі», — говорить жителька Києва Єлизавета Кучеренко.

Коли отримала аналіз крові — заніміла. Вміст ракових клітин — 68%. Життя Лізи йшло на тижні.

«Гострий лейкоз. Настільки прогресувало захворювання. У нас часу не було», — говорить мама Єлизавети Аліна Кучеренко.

Термінове переливання крові, потім кілька курсів хіміотерапії. Ліза місяці прожила у стерильній палаті. Її постійно підтримували рідні, друзі та коханий Юрій. Коли постало питання про пересадку кісткового мозку, грошей у родини вже не було. Продали все, що змогли.

«Звернулися до Фонду Ріната Ахметова, щоб нам допомогли оплатити пересадку, тому що тоді вже йде пошук донора. Тому що пошук може зайняти місяць, два, пів року», — говорить жителька Києва Єлизавета Кучеренко.

За особистим рішенням Ріната Ахметова дівчині допомогли та врятували її життя.

«Це був один з найщасливіших моментів у моєму житті. Це як і мій донор, як і лікарі. Перший раз мене мама народила — подарувала життя. Другий раз подарував життя Рінат Леонідович», — говорить жителька Києва Єлизавета Кучеренко.

Історія Лізи — одна з тисяч прикладів щасливого порятунку. Внесок Фонду Ріната Ахметова у боротьбу з раком у країні триває понад десятиліття.

«Близько 7000 було обстежено пацієнтів. Ми дуже вдячні роботі з Фондом, особисто вдячні Рінату Леонідовичу за ту велику проблему, яку він підняв у нашій країні. За ту щирість, з якою він допомагає і вселяє віру і надію в наших українців», — говорить в. о. директора Національного інституту раку Андрій Шипко.

Внесок Фонду у сферу охорони здоров'я в країні колосальний. Тільки в межах проєкту "Порятунок життів" врятовано понад мільйон українців.

«За ці роки десятки дітей отримали допомогу у вигляді оклюдерів та інших витратних матеріалів. І обладнання, і УЗД-апаратів з Фонду Ріната Ахметова. Дуже дякую. З нами багато фондів працює, але таку серйозну допомогу, звичайно, надає лише він», — говорить професор, директор Інституту серця Борис Тодуров.

Вилікувані діти зростають і досягають успіхів у житті. Хтось — у власній родині, інші — у дитячих будинках сімейного типу. Вони знають, що таке — батьківське тепло. Майже десять тисяч дітей влаштовані в сім'ї завдяки всеукраїнському порталу всиновлення "Сирітству — ні!".

«Підтримка відбувається завдяки Фонду Ріната Ахметова дуже довгий період. Відбуваються роз'яснювальні роботи, готують сім’ю, яка хоче всиновити дитину. Я взагалі не кажу за той величезний внесок, який відбувався саме по створенню дитячих будинків сімейного типу», — говорить генеральний директор директорату розвитку соціальних послуг Міністерства соціальної політики Руслан Колбаса.

Понад 5 мільйонів людей врятовано за 15 років завдяки силі допомоги однієї людини.

«Фонд Ріната Ахметова — це найбільша і найвідоміша благодійна організація в Україні. Реалізує великі системні проєкти, які допомагають змінювати суспільство, які допомагають створювати нові, кращі соціальні норми, які допомагають робити життя країни в цілому краще», — говорить членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.

Тепер Ліза — вже здорова, займається улюбленою справою. Мріє відкрити власну пекарню та дарувати людям радість. А також допомагати тим, хто, як і вона, бореться за життя.

«Я знаю, що Рінат Леонідович багатьом допомагає. Я йому бажаю, щоб у нього було більше ресурсу, щоб рятувати життя інших. Тому що такі люди, як він, вони нам потрібні», — говорить жителька Києва Єлизавета Кучеренко.

Реклама

Раніше ми писали про те, що в містах, де живуть переселенці, з'являються алеї троянд.

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама