"Швидше, вище, сильніше — разом": вперше в історії змінено девіз Олімпійських ігор

"Швидше, вище, сильніше — разом": вперше в історії змінено девіз Олімпійських ігор - фото 1

Вперше за 127 років проведення Олімпійських ігор було змінено девіз "Citius, Altius, Fortius" або "Швидше, вище, сильніше". Тепер він звучить як "Citius, Altius, Fortius — Communis" ("Швидше, вище, сильніше — разом").

Міжнародний олімпійський комітет вперше від свого створення у 1894 році змінив девіз Олімпійських ігор, додавши до нього ще одне слово. Тепер він звучить як "Citius, Altius, Fortius – Communis" або "Швидше, вище, сильніше – разом", тоді як раніше — "Citius, Altius, Fortius" ("Швидше, вище, сильніше").

Таке рішення було ухвалено на сесії МОК, яка проходить у Токіо.

Реклама

Старий девіз "Citius, Altius, Fortius" або "Швидше, вище, сильніше" був затверджений П’єром де Кубертеном у 1894 році, коли було створено Міжнародний олімпійський комітет. Тепер до цього вислову додали нове слово – "Разом".

Комітет підтримав це рішення одноголосно. Його прокоментував нинішній голова МОК Томас Бах.

«Ми маємо адаптувати девіз під сучасність. Спільні зусилля приносять швидші та кращі результати, ніж індивідуальна робота. Це рішення є важливим етапом у нашому розвитку і надсилає чіткий сигнал — ми хочемо приділити особливу увагу солідарності», — підкреслив Томас Бах.

Реклама