Штам COVID-19 із подвійною мутацією: що відомо?

06 квітня, 12:16
Фото: CNBC - фото 1
Фото: CNBC

В Індії виявлено варіант Covid із двома мутаціями. Він може бути більш заразним, і індійські медики припускають, що вірус пошириться на інші країни. Перший випадок зараження вже зафіксовано у США.

Як передає CNBC, Міністерство охорони здоров'я Індії заявило, що в їхній країні був виявлений варіант Covid із двома мутаціями: E484Q і L452R. Мутації не нові, але штам в Індії несе їх обидві – те, чого раніше не було. І це може зробити вірус більш заразним.

Ще одна небезпека – мутації можуть призвести до повторних інфекцій, оскільки імунна система організму не розпізнає їх і, отже, не зможе ефективно боротися.

Індійські медики і науковці припускали, що подвійна мутація варіанту Covid може поширитися на інші країни.

Як повідомляє NBC bay Area, новий штам коронавірусу був виявлений у районі затоки і вважається першим у своєму роді у Сполучених Штатах.

Експерти Stanford Health підтвердили нову подвійну мутацію коронавірусу як мінімум в одному випадку в окрузі Санта-Клара і підозрюють, що їх більше.

Вважається, що подвійна мутація є причиною недавнього сплеску випадків захворювання в Індії.

Поки неясно, чи є цей новий варіант більш небезпечним, хоча вважається, що він передається легше, ніж інші.

Оскільки вважається, що індійський штам більш заразний, експерти у сфері охорони здоров'я підкреслюють важливість вакцинації. Стверджується, що щеплення, як і раніше, ефективні проти індійського варіанту.

Раніше ми писали про те, що у Дніпропетровській області COVID-19 за добу діагностували у 844 осіб.

Поділитися: