Школи, результат ЗНО та електрокар: чим у Дніпрі запам'ятався тиждень?

Школи, результат ЗНО та електрокар: чим у Дніпрі запам'ятався тиждень? - фото 1

Наші журналісти розкажуть, чим дніпряни жили з 10 до 15 серпня.

Із санітайзером і дистанцією. Дніпровські школи готують до навчального року в умовах пандемії. Як все організовують, знають наші кореспонденти. А ще вони розкажуть, як за один долар можна доїхати до Азовського моря. Головні події регіону в рубриці "Деталі: коротко".

Запис на прийом до лікаря, направлення і рецепт. І все це онлайн. У дванадцяти дніпровських центрах первинної допомоги повністю запрацювала електронна медична система, — говорять у мерії. Щоб потрапити на прийом, потрібно витратити лише 10 хвилин за комп'ютером. А за онлайн-рецептом пацієнти з різними діагнозами, зокрема діабетом або гіпертонією, можуть безкоштовно отримати в аптеці ліки.

«Кожні 15 хвилин ми приймаємо нового хворого. Але виникають такі ситуації, що стан хворого потребує більш тривалому часу. Це компенсується за рахунок того, що деякі хворі приходять із малозначними проблемами: довідками якимись, виписками», — пояснює лікарка-терапевтка Олена Айрапетова.

Щеплення від пневмококової інфекції з 2022 року хочуть зробити обов'язковими. Відповідний законопроєкт розробляють у Міністерстві охорони здоров'я. Щорічно у світі від хвороби помирає до двохсот п'ятдесяти тисяч осіб. У групі ризику — діти до півроку і літні люди з хронічними захворюваннями.

«Пневмококковая інфекція — це група інфекційних захворювань, пневмонія, менінгіт і сепсис. Також пневмокок може викликати отити, синусити, бронхіт. Вакцинація відбувається залежно від віку. Звичайно, рекомендую, тому що є діти, які, дійсно, дуже часто хворіють, у них безперервні отити і бронхіти», — розповідає сімейний лікар Ілона Касаткіна.

Нові столові, санвузли та спортзали. У Дніпрі школи готують до початку навчального року. Роблять ремонти, закуповують антисептики і встановлюють спеціальні розмітки. В умовах карантину заклади повинні забезпечити учнів санітайзерами. А ось маски їм купувати будуть батьки. На вході не перевірятимуть температуру, це теж стане обов'язком сім'ї. А ще планують ввести дві навчальні зміни.

«Ми готові прийняти дітей у кращі умови. Зараз ці ремонтні роботи на фінальній стадії. 99,9% виконані санвузли, по столовій виконані капітальний демонтаж і монтаж, зараз ми приступаємо до фінальної стадії», — пояснює директор школи № 139 Владислав Полушкін.

Не 199, а 200. Криворіжець оскаржив результати ЗНО з математики. Микола Заєць— випускник центрально-міського ліцею. Хлопець був переконаний: здав точну науку на максимум. Щоб повернути втрачений бал, подав апеляцію. І оцінку такі змінили на користь абітурієнта.

«Є певні критерії. За цими критеріями ми пройшлися і побачили, що нам не додали одного бала. Тому вирішили подати апеляцію. Апеляція не так легко подається, тому що треба було лист подавати через "Укрпошту" і цей лист трошки затримався, тому ми дуже хвилювалися, які у нас будуть результати. Коля зараз задоволений, тому що він може вибрати будь-який ВНЗ України та той факультет, який він хотів, і вступити на бюджет», — розповідає вчителька з математики Криворізького центрального-міського ліцею Ганна Дрибас.

На море за 29 гривень. Троє хлопців із Дніпра їхали до Азовського узбережжя на саморобному електромобілі. Кажуть: це не тільки дешево, але і екологічно.

Стареньку Таврію власноруч перетворили на електрокар. На це витратили півроку і п'ять тисяч доларів. Подолали майже вісімсот кілометрів. Із собою на причепі везли гігантський пауер-банк.

«Сумнівів взагалі ніяких. Нас давно покинули сумніви: доїдемо — не доїдемо. Ми вже користуємося давно. Ця пригода від початку і до кінця: планування, поїздка. І, звичайно, радість від того, що ти їдеш на те, що зробив сам», — радіє розробник електрокара Володимир Карпенко.

Реклама

Реклама