Шкільні канікули в Україні можуть початись раніше

Віктор Ляшко. Фото: Радіо Свобода - фото 1
Віктор Ляшко. Фото: Радіо Свобода

Нацкомісія з питань ТЕБ та НС пропонує перенести початок канікул з 25 жовтня на 18-те. За словами Віктора Ляшка, це може знизити захворюваність у країні.

У національній комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій хочуть розпочати канікули 18 жовтня замість 25-го. Про це Віктор Ляшко розповів у інтерв’ю "Радіо Свобода".

«Це дозволить нам стримати в певних відсотках активний епідпроцес, який сьогодні зафіксований на території нашої держави», – сказав Віктор Ляшко.

Скільки триватимуть канікули, міністр поки що відповісти не може.

«Ми зараз говоримо про те, щоб наблизити канікули, а надалі будемо дивитися залежно від епідситуації. Або рекомендуватимемо подовжити, якщо буде позитивна динаміка, або будемо ухвалювати інші рішення. Все залежатиме від ситуації, яку будемо фіксувати… Питання в тому, що навчальний процес пов’язаний зі збільшеною кількістю контактів серед дорослого населення», – наголосив міністр охорони здоров’я.

Також Віктор Ляшко додав, що зазвичай призупинення навчального процесу знижує захворюваність, як мінімум на 15% уже через 5 днів після ухвалення цього рішення.

Реклама

Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко розповів українцям про особливості штаму "Дельта". Нова хвиля заражень розпочалась раніше, ніж очікувалося, і за своєю інтенсивністю вона вже наближається до показників осені 2020-го. Дніпро опинився серед лідерів за розповсюдженням вірусу в Україні.

Також, ми повідомляли, що в Україні невакцинованих співробітників будуть відстороняти від роботи. В Україні планують ввести обов'язкову вакцинацію для представників деяких професій. За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, тих, хто відмовиться від обов'язкового щеплення — будуть відстороняти від роботи без збереження зарплати.

Реклама