Що в Україні роблять з золошлака великих промислових підприємств?

Що в Україні роблять з золошлака великих промислових підприємств? - фото 1

Офіційно золошлаків - це відходи. Щоб використовувати його для вигоди всієї країни - немає законів, і будівельників ніхто не заохочує. Тому поки в "ДТЕК Енерго" самі придумують, що корисного робити з золошлаку.

Кисень для хворих на ковід у лікарнях у Маріуполі і найбільший вітрильник у світі. Що між цими проєктами спільного? А ще відновлені мости, і дороги та будинки із золошлаку з електростанцій. Це проєкти бізнесів SCM. Групі компаній 20 років, і за цей час вона втілила в життя чимало вартісних і соціально важливих речей. Наші журналісти розкажуть більше.

Купи вугілля на Бурштинській ТЕС. Воно згорить у котлах – і залишиться золошлак. Залишок іде у золовідвали. Пульпа – зола з водою – із ТЕС через труби стікає у спеціальні басейни. А з твердого розмеленого шлаку – укладають покриття дамби.

«Це є дешевизна виробництва, тому що не треба використовувати інші матеріали, перевозку якогось грунту. Із своїх же відходів будуємо дамби, які є надійні, протифільтраційні», - повідомляє Василь Ступарик, головний фахівець відділення теплопостачання та гідроспоруд Бурштинської ТЕС,

Із такого бетону в нас будують і бізнес-центри, і житло. А в ЄС – ще й дороги. Та в Україні шляхів із золошлаків ще немає.

«Понад мільйон тон ми передали провідним виробникам цементу і шлакоблоків. Золошлаки можна використовувати в будівництві для виробництва цементу, шлакоблоків для будівництва будівель», - розповідає Сергій Куриленко, директор із генерації «ДТЕК Енерго».

Офіційно цей матеріал – відходи. Щоб використовувати його для зиску всієї країни – немає законів, та й будівельників ніхто не заохочує. Тож поки в "ДТЕК Енерго" самі вигадують, що корисного робити із золошлаків. Так само, як й інші підприємства, SCM думають про потреби цілих міст.

Ці ліжка у відділенні нефрології підготували для хворих на Covid-19. Майже три з половиною сотні кисневих точок провели коштом Метінвесту.

«Компанія «Метінвест» виділила 26 мільйонів гривень, і сьогодні поставка кисню. Люди наші, які там працюють, його розвантажують, підключають. Ось ще жовтень-листопад ми виділяємо 5,5 мільйона гривень», - ділиться Костянтин Войцеховський, директор департаменту зі взаємодії з колективом групи «Метінвест».

Літо 2015-го. Робітники відновлюють залізничний міст – шлях до Маріуполя. Усі роботи – під пильним наглядом охорони.

Міст знищили у грудні 2014-го. За висновком спецслужб – теракт. Вантажні та пасажирські потяги до міста повернулися лише за рік. Металурги спрямували на відновлювальні роботи 16 мільйонів гривень.

«Вирішили швидко, що треба робити. Поруч виявився старий шляховий міст через річку Кальчик, але його теж треба було встановити. Не можна було швидко пускати поки склади, і ось він був відновлений», - повідомляє Костянтин Войцеховський.

Бізнеси SCM – учасники й іноземних проєктів. Це найбільший пасажирський вітрильник у світі. Його збудували зі сталі Метінвесту.

«У Метінвесту підвищені вимоги до якості сталі, яка використовується в суднобудуванні», - розповідає Тіно Ніколіч, керівник відділу закупівель «Brodosplit».

З української сталі — і міст у Генуї. Його відбудували замість того, що трагічно обвалився два роки тому. В Україні та в усьому світі бізнеси SCM щорічно втілюють десятки проєктів. Усі вони вартісні, а тому не завжди посильні для місцевого бюджету, але важливі для людей.

Реклама