Що робити з “емоційним вигорянням”: відповідає психолог

Зненавиділи оточуючих та роботу? Втратили інтерес до хобі? Постійно втомлені? Якщо відповіли "Так!" на всі три питання, скоріш за все, ви "емоційно вигоріли". У зоні ризику жінки, кажуть психологи, бо вони більше за чоловіків, занурюються у побут родини. Як повернути енергію?

Психотерапевтка Олена Лук'янчук усе частіше працює з пацієнтами, які згоріли... емоційно! Серед причин — стрес на роботі, удома, і невичерпний потік інформації. Мозок такої роботи на "максималках" не витримує.

В Україні жінки “згасають” частіше за чоловіків! Робота, виховання дітей та монотонні хатні справи поглинають увесь особистий час. Більшість не дозволяє собі відпочивати протягом дня. І дарма. Маленькі перерви потрібні передусім не тілу, а голові.

«Є така, взагалі, звична думка, про те, що ми робимо дуже багато, і ми не маємо права відпочивати. І ми собі не дозволяємо. А це дуже треба. Просто полежати на дивані, погладити кішечку. Ти просто сидиш і перезавантажувати в цей час. У тебе мозок в цей момент не споживає жодної інформації», — сказала психотерапевтка Альона Лук’янюк.

Поради щодо ментального здоров’я фахівчиня надає під час прямого ефіру "Подолати. Допомагає психолог". Це один із напрямків психологічної підтримки від Фонду Ріната Ахметова. Допомагають насамперед постраждалим через конфлікт на Донбасі.

«В рамках проекту “Подолати”, який є підпроектом великого проекту Фонду Музей "Голоси мирних" ми хочемо насамперед донести людям психологічну культуру. Щоб люди розуміли, що вони не одні, що вони можуть бути почутими», — доповнила Альона.

Попередити емоційне вигоряння можна. Рецепт простий: улюблена справа і трохи фізичного навантаження. Наш розум міцнішає також від регулярного сну та різноманітної їжі. А щоб почуватися щасливими, іноді достатньо обіймів із близькими.

Реклама

 

Реклама