Що робити, якщо підозрюєш у себе коронавірус?

18 жовтня, 13:23
Що робити, якщо підозрюєш у себе коронавірус? - фото 1

Розповідаємо алгоритм дій.

Перше і найголовніше – треба зателефонувати своєму сімейному терапевту. Після онлайн-прийому саме він вирішить, що робити далі.

“Коли пацієнт має легку форму - він залишається на амбулаторному лікуванні. Якщо пацієнти тяжкої чи середньо-тяжкої форми - вони мають лікуватися в стаціонарі”, – каже сімейна лікарка Маргарита Булгакова.


Заступниця медичного директора ОКЛ ім. І. Мечникова Ірина Китова підтримує колегу:

– При наростанні дихальної недостатності, задишки, зниженні сатурації, і при великому ураженні легенів, то - такі пацієнти повинні бути госпіталізовані. Тому що вони киснезалежні.


На ПЛР-тест вас направляє сімейний лікар. Аналізи здаються у лабораторії лікарні ім. Мечникова, у Центрі СНІД’у чи в обласній лабораторії. Остання працює через виїзні бригади додому.

“Мобільними бригадами проводиться відбір проб і доставляють проби до нас. Ми тут на договірній основі можемо приймати тільки клінічно здорових людей”, - сказала завідувачка відділу обласного лабораторного центру Олена Кузьменко.


Без направлення аналізи на коронавірус можна здати у приватних клініках.
Зараз в Україні тестують 36 тисяч осіб на добу. До кінця року МОЗ планує збільшити цю цифру до сімдесяти п’яти тисяч.

Ціна тесту на коронавірус є різною: від дев’ятисот гривень до двох тисяч. Все залежить від того, приватна це лабораторія чи державна.

Аби тест показав стовідсотково правильний результат, Центр громадського здоров’я МОЗ України радить тестуватись вранці, натщесерце. Не вмиватися, не чистити зуби, нічого не їсти, не пити та не курити.
А якщо тест після обіду – за 3-4 години до нього не жувати гумки та не їсти цукерки. І за 6 годин не приймати ліки від болю в горлі. Та це все працює, якщо твій сімейний лікар постійно на зв’язку. Як бути, коли ти не можеш до нього додзвонитися?

У Маргарити Булгакової майже 2 тисячі пацієнтів. За день вона встигає прийняти до 40 людей і відповісти на стільки ж дзвінків. Каже, іноді медики теж хворіють і не можуть працювати. Тоді пацієнтам слід телефонувати до реєстратури своєї лікарні.

“Вам повинні надати контакти лікаря іншого, який його заміняє і може його проконсультувати. Як варіант, Ви можете зателефонувати вашій медичній сестрі, може вона допоможе Вам вирішити Ваші питання”, - радить Маргарита Булгакова.


Аби допомогти пацієнтам, які не можуть зв’язатися зі своїми лікарями, у ОКЛ ім. І. Мечникова відкрили додаткове терапевтичне відділення.

“Отримати всю необхідну допомогу: починаючи з лабораторного обстеження, і закінчуючи госпіталізацією та курацією лікаря. Саме цей корпус дозволить ще більш ніж 100 пацієнтам отримати необхідну допомогу у нас в лікарні на високому рівні”, - поділився гендиректор ОКЛ ім. Мечникова Сергій Риженко.


Для потрапляння на прийом потрібні лише паспорт і маска. Але медики застерігають, якщо вам дуже зле, то не ходіть по лікарнях, а відразу викликайте швидку додому. Не думайте, що кілька пігулок та гарячі напої допоможуть впоратися з хворобою. Це не звичайна застуда. Тут потрібен чіткий алгоритм дій.

Поділитися: