Що робити при цукровому діабеті у дитини

Що робити при цукровому діабеті у дитини - фото 1

Дитина п'є більше двох літрів рідини та не може втолити спрагу? Багато їсть та при цьому не набирає вагу? Ці та інші симптоми можуть бути ознаками цукрового діабету 1-го типу. Який, нажаль, все частіше виявляють у дітей до 5-ти років. Як жити з цим діагнозом — розкажуть спеціалісти.

Наприкінці минулого року, згідно статистики, в Україні було зареєстровано 1 млн. 134 тис. людей, хворих на діабет. З них 181 тис. пацієнтів змушені постійно приймати інсулін. Назар Андрієвський — один з таких хворих. Та понад усе восьмирічний хлопець прагне бути таким, як інші діти. Жити без постійних уколів, вимірювань доз інсуліну і суворого розкладу дня. Цукровий діабет у Назара виявили 4 роки тому.

«Одразу все змінилось. Його організм не виробляє інсулін, а це необхідно для життя, для годування клітин, для росту, для всього. Він почав часто вставати в туалет, пити дуже багато води, ми вже зрозуміли, що щось не так, потім звернулися в лікарню і нам поставили діагноз», — каже мати хлопця Ірина Андрієвська.

Близько дев'яти з половиною тисяч дітей в усій країні хворіють на діабет. Лікарі кажуть, усе частіше його діагностують у віці до 5-ти років. На що звертати увагу батькам?

«Дитина раптом став вночі пісяти, раптом він став випивати більше ніж півтора-два літри води, тобто постійно спрага. При цьому він постійно голодний. Він їсть, але при цьому не набирає масу», — розказує лікар-ендокринолог Світлана Чумак.

Діти, які живуть із цим діагнозом, стикаються ще і з проблемою гіпоглікемІї — тобто низького рівня цукру. Та цього стану можна уникнути — завдяки точному дозуванню інсуліну.

«Точно ввести маленькій дитині інсулін можна за допомогою лише інсулінової помпи. Існують насоси такі, які подкачивают в певній програмі, такі мінікомп'ютери, які допомагають пацієнту підібрати потрібну дозу під його організм», — додає лікар.

Назар отримав цей пристрій у подарунок від Фонду Ріната Ахметова. Тепер у лікарні з мамою вчиться ним користуватися.

«У мене зміни на краще — те, що не треба робити ось ці постійні уколи. А ти ось просто береш інсулінову помпу і натискаєш певні кнопки, щоб ввести інсулін», — каже Назар Андрієвський.

Мати хлопчика наголошує на важливість таких пристроїв для здоров'я дитини.

«Я хочу, звичайно, дуже сильно подякувати Рінату Ахметову за такий подарунок, ми не змогли таке собі дозволити. Велике йому спасибі», — наголошує мати Назара Ірина Андрієвська.

Адресну допомогу на лікування від Фонду Ріната Ахметова отримали понад одинадцять тисяч людей, із них шість із половиною тисяч — це діти.

Раніше ми писали про те, що Фонд Ріната Ахметова взяв участь у конференції Європейського центру фондів.

Реклама

 

Реклама