Що робити, коли підозрюєш у себе коронавірус?

15 жовтня, 17:10
Що робити, коли підозрюєш у себе коронавірус? - фото 1

Телефонувати у "швидку", бігти до лікарні чи взагалі зачинитися вдома. Що роботи, якщо підозрюєш у себе коронавірус, а сімейний лікар не відповідає на дзвінки. Де та за скільки здати тест? Та як до нього підготуватися?

Наші кореспонденти поспілкувалися із медиками та зібрали алгоритм дій для пацієнтів.

Підвищена температура, слабкість та кашель. Це коронавірус чи звичайний грип? Бігти до лікарні чи ізолюватися вдома? Давайте розбиратися.

Перше — зателефонуйте своєму сімейному лікареві. Після онлайн-прийому саме він вирішить, куди вас направити.

«Коли пацієнт має легку форму, він залишається на амбулаторному лікуванні. Якщо пацієнти тяжкої чи середньо тяжкої форми — вони мають лікуватися в стаціонарі», — розповідає сімейна лікарка Маргарита Булгакова.

На ПЛР-тест вас направляє сімейний лікар. Аналіз можна здати у "Мечникова", у центрі СНІДу чи в обласній лабораторії. Остання працює через виїзні бригади додому.

«Мобільними бригадами проводиться відбір проб, і доставляють проби до нас. Ми тут на договірній основі можемо приймати тільки клінічно здорових людей», — ділиться Олена Кузьменко, завідувачка відділу Обласного лабораторного центру.

Без направлення тест на коронавірус можна здати у приватних клініках.

Ціна тесту на коронавірус — різна: від дев’ятисот гривень до двох тисяч. Усе залежить від того, приватна це лабораторія чи державна.

Аби тест показав стовідсотковий результат, центр громадського здоров’я МОЗу радить: аналіз здавати вранці, натщесерце. Не вмиватися, не чистити зуби, нічого не їсти, не пити та не курити. Якщо тест після обіду — за 3-4 години не жувати гумки, не їсти цукерки. І за 6 годин — не приймати ліки від болю в горлі.

Та це все працює, якщо твій сімейний лікар постійно на зв’язку. Але як бути, коли ти не можеш до нього додзвонитися?

У Маргарити — майже 2 тисячі пацієнтів. За день вона встигає прийняти до 40-ка людей і відповісти на стільки ж дзвінків. Каже: іноді медики теж хворіють і не можуть працювати. Тоді, — радить, — пацієнтам слід телефонувати до реєстратури своєї лікарні.

«Вам повинні надати контакти лікаря іншого, який його заміняє і може вас проконсультувати. Як варіант, ви можете зателефонувати вашій медичній сестрі, може вона допоможе вам вирішити ваші питання», — пояснює сімейна лікарка.

Аби допомогти пацієнтам, які не можуть зв’язатися зі своїми лікарями за різних обставин, "Мечникова" відкриває додаткове терапевтичне відділення.

«Отримати всю необхідну допомогу: починаючи з лабораторного обстеження, і закінчуючи госпіталізацією та курацією лікаря. Саме цей корпус дозволить ще більш ніж 100 пацієнтам отримати необхідну допомогу у нас в лікарні на високому рівні», — ділиться Сергій Риженко, генеральний директор ОКЛ ім. І. Мечникова.

Лише з паспортом і обов’язково у масці. З 8-ї ранку понеділка — відділення вже працюватиме. Та медики все ж застерігають: якщо вам дуже зле, не йдіть до лікарні, а відразу викликайте швидку додому.

Поділитися: