Що передбачає новий закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження"?

Що передбачає новий закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження"? - фото 1

Залишив собаку у машині, прив’язав біля магазину або вдарив, коли не виконала команду. Усе це відтепер — жорстоке поводження з твариною.

Такий закон прийняли урядовці у другому читанні. Щойно його підпише президент — збільшаться штрафи, а за серйозну кривду чотирилапого можна навіть сісти за ґрати. Про новий закон — Софія Москаленко детальніше.

Реклама

Від початку року на Дніпропетровщині поліція зафіксувала 23 випадки жорстокого поводження з чотирилапими. Ще на одного зловмисника склали адмінпротокол і виписали штраф.

Найчастіше жертвами жорстокості стають безпритульні тварини. Тих, кого вдається врятувати, виходжують у притулку. Проте волонтери кажуть: після пережитого тварині важко знову довіритися людям.

«У нас цей період називається адаптацією до життя в притулку. Ми допомагаємо тварині заспокоїться відновити психічне здоров'я і стежимо за фізичним здоров'ям. Та ж миска каші — це зв'язок з людиною, ми намагаємося регенерувати цей зв'язок, відновити», — говорить волонтерка притулку Світлана Щербакова.

Але волонтерка пояснює: не завжди пухнастим завдають шкоди саме шкуродери — це можуть зробити і дбайливі господарі. З необачності: залишили пса у зачиненому авто, коли за вікном спека, або прив’язали його біля магазину й пішли за покупками.

Відтепер усі недобросовісні власники тварин можуть влетіти на штраф та навіть сісти за ґрати. Але пані Катерина новий закон ставить під сумнів. Свою вівчарку Хельгу, каже, спокійно залишає в авто. Щоправда, з увімкненим кондиціонером.

«Це може призвести, навпаки до анархії, коли собак почнуть красти, люди почнуть розбивати машину, витягувати собаку, коли господар знаходиться поруч», — говорить власниця собаки Катерина Головачова.

А ще, згідно з новим законом, із чотирилапими не можна жебракувати. Заборона поширюється і на дресування, що здатне нашкодити здоров’ю тварини. А також на евтаназію заради скорочення популяції безхатніх. На пляжах відтепер не зробиш фото з мавпочкою чи папугою. Окрім того, заборонять утримувати диких тварин у ресторанах, кафе, готелях та санаторіях. А ще — у квартирах і приватних будинках. Збільшаться і покарання для тих, хто все ж ризикне серйозно нашкодити тварині, вдарити чи навіть убити.

Та новий законопроєкт ще має підписати Президент. За 3 місяці після цього він набуде чинності. Повідомити про жорстоке поводження може кожен — слід лише звернутися до поліції.

Реклама