Що можна купити у світі за 1 гривню?

Що можна купити у світі за 1 гривню? - фото 1

Сейшельська рупія, ангольська кванза, угандійський шилінг та українська гривня! Що об'єднує ці валюти? Все просто. Вони увійшли до списку найкращих валют світу цього року! Що це означає для нас і головне — як вплине на курс долара?

26-27 гривень за долар. Цифри, що світяться на табло обмінників, — невтішні. Гривня дійсно не у списку найдорожчих валют світу.

Там перші місця давно облюбували гроші арабського світу. Приміром, кувейтський динар — найдорожча валюта світу — це майже 4 долари або понад 87 гривень. За один такий динар в Україні можна придбати кілограм курячого філе чи 6 кілограмів яблук. А що можна купити за 1 гривню — у світі?

Діна живе у Туреччині. Її журналісти й попросили сходити на закупи.

«Моє розслідування по турецьких магазинах не було марним. На одну українську гривню, а точніше 75 копійок, в турецькому маркеті можна купити жувальну гумку. Іншого товару, на жаль, на дану суму не виявила», — говорить жителька Туреччини Діна Демір.

Андрій на гривню йде закуповуватись у В'єтнамі.

«У вуличного торговця можна за 1 гривню купити навіть не один, а 4 кумквати, один перець чилі, пучок зеленої цибулі, шматок імбиру, пакетик шампуню», — говорить житель В’єтнаму Андрій Савіцький.

Не густо! І попри це, у 2021 році гривня потрапила до списку найкращих валют світу! Експерти кажуть: тому, що цей рік був на диво сприятливий і зміцнив українську валюту. Це сталося завдяки ціні на зерно.

«Ціни на зернові теж пішли вверх. При цьому несприятлива погодна ситуація у наших конкурентів — Бразилія, Аргентина і так далі», — говорить економіст Григорій Кукуруза.

Україна — лідер з експорту кукурудзи. Ще й знайшла собі надійного покупця — Китай. Тільки за 2020 рік азіати придбали українського зерна майже на 2 мільярди доларів, і стали нашим найбільшим імпортером. А що буде з гривнею у другому півріччі? Прогнозів на курс долара два. І залежать вони вже від ціни на газ.

«Що зараз відбувається? Промисловість споживає менше газу. Відповідно, не купує валюту для цього, і курс може укріпитися до 26,6 до 25,5», — говорить економіст Григорій Кукуруза.

Якщо ж ціна на газ зменшиться, і його в Європі купуватимуть більше, то курс долара в Україні здорожчає до 28 гривень за умовну одиницю.

Реклама

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама