Що може змінити на краще життя 4-річної Аріни з Дніпра з вродженою туговухістю?

19.06.2020, 12:37
Що може змінити на краще життя 4-річної Аріни з Дніпра з вродженою туговухістю? - фото 1

Дізнавалися наші журналісти.

Танці — одне з найулюбленіших занять Аріни. Але рухатися у такт музиці вона не може. Через вроджену туговухість.

«Дуже важко. Дуже важко. Просто дивишся — діти як діти, а у неї такі проблеми. Важко», — каже бабуся дівчинки Наталія Овечкіна.


У родині Аріни переважає мова жестів, бо батьки теж мають вади слуху.
У свої чотири роки дівчинка майже не розмовляє.

«Намагається вона повторювати. Але поки що нічого не виходить. Рідко, маленькі слова. Намагалися ми із самого дитинства протезувати, лікувати, але воно нічого не допомагало. Звернулися до Фонду Ріната Ахметова», — продовжує Наталія Овечкіна.


У Аріни туговухість четвертого ступеня. Діти із таким діагнозом здатні чути тільки гучні звуки та майже не сприймають мову. Тому й навчитися говорити їм украй складно. Допомогти у такій ситуації здатні лише високочутливі слухові апарати.

«Цифрові апарати компенсують необхідне звукове сприйняття, щоб дитина могла добре чути і добре, відповідно, вміти відтворювати те, що вона чує. Навички мовлення, коли дитина слухопротезована, розвиваються. Під час занятть із сурдопедагогом, із логопедами», — пояснює аудіолог-слухопротезист Центру слуху Ірина Баннік.


Щоб Аріна почула навколишній світ та згодом повноцінно заговорила, їй встановили два слухові апарати. Пристрої здатні підлаштовуватися під індивідуальні потреби дитини.
Допомогти Аріні сприймати світ вдалося завдяки проєкту Фонду Ріната Ахметова "Тепер я чую".

«Далеко не кожна сім'я може придбати апарат. Апарати — це пристрої дуже сучасні, дорогі. Тому те, що Фонд Ріната Ахметова допомагає таким сім'ям, це величезна, величезна велика справа», — сказала Ірина Баннік.


Бабуся Аріни Наталія Овечкіна вдячна Рінату Ахметову.

«Рінату Ахметову дуже благодарна. Я надіюся, що все буде в нашої внучки нормально і вона буде розмовляти», — ділиться вона.


Мама дівчинки її підтримує.

«Я сподіваюся, що Аріна чутиме і розмовляти. Спасибі Фонду!» — сказала Тетяна Тетюк.


Загалом допомогу у межах проєкту "Тепер я чую" вже отримали 175 хлопчиків та дівчаток.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: