Що буде з курсом долара після завершення локдауну?

20 січня, 18:25
Що буде з курсом долара після завершення локдауну? - фото 1

Відповідь на це питання журналісти 34 телеканалу дізнались у експертів.Купити можна за 28 з половиною гривень, а продати – на 20 копійок дешевше. Нині такий курс долара в обмінниках. Касири кажуть, попри досить стабільні за останні тижні цифри на табло, охочих придбати валюту поменшало. А після локдауну зростання курсу очікувати не варто. Ба більше, банківська спільнота прогнозує: національна валюта може укріпитися – до 27 гривень.

«Для того, щоб були якісь рухи на готівковому ринку - повинна бути вільна гривня, якої після локдауну не з’явиться. Тому що якраз навпаки, гривні менше. А по-друге, обсяг імпорту сьогодні критично зменшився. А тому, на сьогодні, потреби такої у валюті немає», – пояснив президент асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.


Втім, економісти додають, малий та середній бізнес, робота якого зараз тимчасово обмежена, не надто впливає на формування національної валюти. Основну роль відіграє світова економіка, яка досі перебуває у затяжному локдауні.

«Якщо зараз США розберуться зі своїми внутрішніми проблемами і почнуть активно займатися своєю економічною діяльністю, то я вважаю, що гривня буде по відношенню до долара так само, як і є. Тобто, не буде різких спадів. Але що стосується євро, мені здається, що ця валюта вже не така буде стабільна по відношенню до долара», - розмірковує економіст Кирило Огданьский.


Втім незначні коливання курсу таки будуть. Чи варто запасатися валютою, залежить від особистих витрат.

«Якщо у вас гроші довгі і вам треба відкласти їх на довгий період, тоді можна купувати іноземну валюту, можна купувати банківські метали, можна кудись вкладати. Якщо гроші короткі (місяць, два, три) сенсу великого переводити їх у валюту не бачу. Тому що маржа між купівлею і продажем з'їсть всі ваші вигоди», - резюмував економічний експерт Михайло Крапивко.


Відчутне здешевшання гривні прогнозують лише у другій половині року. Нагадаємо, у держбюджеті курс долара на 2021 рік заклали на рівні 29 гривень.

Поділитися: