Сертифікований адвокат ЄСПЛ розповів про види трудових договорів

13 лютого, 14:24
Сертифікований адвокат ЄСПЛ розповів про види трудових договорів - фото 1

Які збираються ввести з прийняттям нового Трудового кодексу.

Ця тема обговорювалася в програмі "Грані" 34 телеканалу, одним з гостей якої була Марія Біленко:

М. Б .: — Одним з бажаних договорів для всіх, звичайно ж, є безстроковий. Вони залишаються, вони регламентуються як обов'язкові для певних сфер. Перш за все це стосується великих промислових підприємств, які, природно, завтра не пропадуть.
Ф. М.: — От короткострокові. Знаєте, з одного боку, мене це слово лякає. А з іншого — це можливості для того ж туризму, для тієї ж сфери послуг, для того ж сільського господарства. І той період, коли я працювала — що він заносився до трудового, соціального стажу. Коли мені доведеться йти на пенсію — я можу сказати “у мене є договір, я працювала”. Я правильно розумію?
М. Б .: — Абсолютно вірно. Я б додала до них ще один дуже значний бонус, до якого ми не звикли. Коли ви йдете по короткостроковому контракту — ви кожен раз обговорюєте свої умови. Як важко підняти зарплату, працюючи 5–6 років на одному підприємстві?
У тебе, начебто, нічого не змінюється. І підстави для перегляду зарплати у тебе немає. Але на сьогодні великий дефіцит кваліфікованих робітників і управлінців. Тому, це можливість для будь-якого працівника кожен раз переглядати свої умови. І не тільки в гіршу сторону.
Ф. М.: — На мій погляд, дуже чудово, що навіть учні тепер матимуть право з роботодавцем укласти угоду про співпрацю. Трудовий контракт. Правильно розумію?
М. Б .: – Звичайно. І це великий плюс, оскільки раніше було великою проблемою влаштуватися учневі або студенту на постійне місце роботи. Адже не було варіанту працювати трохи — два дні на тиждень. А решту часу не працювати. Тобто, це або повинна бути відрядна плата (а багато спеціальностей цього не передбачають)…
Також я ще хотіла б звернути увагу на нефіксований робочий час. Це знову таки ми повертаємося до тої великої кількості спеціальностей, які не вимагають чіткого графіку роботи. Це великий плюс, насправді.


Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що згідно з імовірною майбутньою редакцією Трудового кодексу українців можуть звільняти під час відпустки або лікарняного.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: