СБУ заблокувала незаконне вивезення з України агрегатів для військових гелікоптерів

Фото: Служба безпеки України - фото 1
Фото: Служба безпеки України

Контррозвідники Служби безпеки України у Дніпрі заблокували канал постачання за кордон товарів, які підлягають обов’язковому експортному контролю.

Ідеться про агрегати та високоточне обладнання, яке можна використовувати, зокрема, й у військовій сфері. Наприклад, для обладнання військових гелікоптерів.

За попередніми даними, схему організував місцевий житель. Він налагодив особисті зв’язки у військових частинах та на оборонних підприємствах країни. Саме вони стали для ділка "базою постачання".

Реклама

Щоб приховати відомості про походження та використання обладнання, зловмисник вносив недостовірні дані у супровідну документацію.

"Товар" призначався для вивозу до країн пострадянського простору та азійського регіону. Потенційних замовників зловмисник шукав в інтернеті.

У ході обшуків за місцями мешкання правопорушника вилучено товарів подвійного використання на майже пів мільйона гривень, а також печатки, штампи, підроблену документацію та комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України організатору оборудки повідомлено про підозру.

Заходи із викриття протиправної діяльності здійснювало Управління СБУ у Дніпропетровській області за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури.

Реклама