В Украине уменьшают процентную ставку на ипотеку

21 августа, 16:21
В Украине уменьшают процентную ставку на ипотеку - фото 1

Под 10 процентов годовых. В Украине уменьшают процентную ставку на ипотеку. В правительстве заявили, некоторые банки уже выдают долгосрочные кредиты вдвое меньше, чем ранее.

Та чи дійсно всі бажаючі можуть оформити таку іпотеку? Кореспондент 34 телеканалу провела експеримент. Пішла до державних банків аби взяти кредит на квартиру. Чи вдалося? Дивіться далі.

Мені 26. На власну квартиру я ще не заробила. Після університетського гуртожитку вже років 5 гуляю по винайманих оселях. Однак уже давно хочеться, так би мовити, «осісти». Робити ремонти, облаштовувати домівку, як заманеться. І не переживати за чужу власність.

Місяць тому знайомі порадили мені взяти іпотеку. Мовляв, за декілька років матимеш власне житло. І я задумалася! Тож домовилась із державними банками про консультації.

Спочатку йду до однієї з державних установ.

Представниця банку мені пояснює. Аби взяти довгостроковий кредит, я маю бути громадянкою України, віком від 18-ти років. Офіційно працювати, на останньому місці – щонайменше 6 місяців. І мати гроші для першого внеску. Тоді мені доступний такий пакет кредиту:

«Те, що користується найбільшим основним попитом - аванс 30%, максимальний строк 20 років. І процентна ставка - 13,99%», - розповідає Алла Ломова, завідувачка сектору кредитної експертизи банку.

Але ці відсотки завеликі. Питаю, чи є менші? Відповідь – так, але лише для медиків, правоохоронців, рятувальників, освітян та держпрацівників.

Я не підпадаю під жодну з цих категорій. Тож мені банк може видати кредит лише під 14 відсотків. Даю документи і довідку про доходи, аби мені розрахували виплати на 20 років.

У перші роки в середньому маю сплачувати по 7 тисяч – це відсотки за користування іпотекою. І додаткові 2 тисячі – тіло кредиту.

Далі йду до ще одного держбанку. Тут умови для іпотеки схожі.

«Ми можемо запропонувати клієнту як акційну процентну ставку, яка гарантується державою - і це 10% річних. Це може бути стандартна програма для придбання первинного чи вторинного житла. Вона стартує від 14,99% в рік», - повідомляє Роман Коржак, керівник напрямку «Споживче кредитування».

Мене зацікавила ставка у 10 відсотків, але оформити її, як виявилося, можуть не всі. Банк сам обирає, кому запропонувати такі умови. Усе залежить від вашої кредитної історії.

У банку є система скорингу, яка визначає, який клієнт може скористатися цією послугою.

А 15 відсотків на рік для мене – сума завелика. Тож поки що – кредит на житло – мені не по кишені. На сьогодні, аби реально потягнути українську іпотеку, треба заробляти 1000 євро на місяць, кажуть економісти. А це – майже 33 тисячі гривень.

Поделиться: