Розумники з Дніпра беруть участь в американському конкурсі з мехатроніки

19 квітня, 22:31
Актуально
Розумники з Дніпра беруть участь в американському конкурсі з мехатроніки - фото 1

Робота-учасника міжнародних змагань із робототехніки зробили дівчата та юнаки із Дніпра — вихованці Молодіжного обласного центру наукової творчості. Задача була — зібрати робота, який би швидко їздив і точно влучав у ціль м'ячами.

Реклама

Конкурс майже 30 років проводить американська компанія FIRST. З України — всього дві команди-учасниці. Дніпровські розумники позмагаються не лише в основній номінації, але й у додатковій, бо заклали у робота соціальну місію.

«Ідея, яку вони заклали в свого робота, вона далекосяжна, вона йде вперед, вона вирішує певні питання, яких на сьогодні в нашій країні поки що не торкався ніхто», — говорить куратор команди YOVI Олександр Хоріщенко.

Робот нестандартно мислить, має два потужні двигуни, ультразвукові датчики і гіроскоп для поворотів. Та завдяки штучному інтелекту зможе стати першим у світі спортивним тренером для паралімпійців та людей з інвалідністю.

Аби закупити все необхідне та сплатити частину внеску за участь у престижному конкурсі — дітям знадобився партнер. Ним стала українська промислова компанія "Інтерпайп". За такими талановитими підлітками — майбутнє, впевнена Людмила Новак.

«"Інтерпайп" послідовно підтримує ініціативи, які стимулюють інтерес школярів до інженерії, до технічних спеціальностей, ми проводимо змагання з мехатроніки, також побудували дві лабораторії, і нам дуже приємно, що ми підтримали команду, яка буде змагатися у світовій олімпіаді, з України і саме із Дніпра», — каже начальниця управління комунікацій "Інтерпайп" Людмила Новак.

Наприкінці квітня оголосять переможців регіонального етапу. А влітку в США пройде фінальний батл.

Реклама