Розстріли на Майдані: Ірина Венедіктова повідомила, коли буде вирок

Ірина Венедіктова, фото: скріншот відео Офісу генпрокурора - фото 1
Ірина Венедіктова, фото: скріншот відео Офісу генпрокурора

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова, як передає пресслужба Офісу Генпрокурора, повідомила про результати розслідування подій на Майдані: вбивств, викрадень, переслідувань, зловживань, перешкод мирним протестам.

Ірина Венедиктова підкреслила, що зі "справ Майдану" в 2020 році повідомлено про підозру 42 особам це втричі більше, ніж у 2019 році.

Також Генпрокурор розповіла, що ще вдалося зробити в 2020 році:

- обрані запобіжні заходи у вигляді утримання під вартою (заочно) щодо 31 підозрюваного, з яких 25 колишні правоохоронці, 4 колишні чиновники, 2 цивільні особи. Ці рішення суду дають можливість почати відносно підозрюваних процедуру екстрадиції і звернутися до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування. 20 таких дозволів отримано за останній рік;
- за два останніх місяці судом надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо 6 колишніх високопоставлених посадових осіб і 2 правоохоронців, які займали керівні посади;
- дозволено заочне слідство щодо колишніх голови Служби безпеки України та його першого заступника, міністра оборони України, міністра внутрішніх справ України і його заступника, командувача внутрішніх військ МВС;
- до суду направлені 27 обвинувальних актів щодо 40 осіб, що втричі більше, ніж у 2019 році.

  • Повідомила Генпрокурор і про плани на 2021 рік.
  •  
  • «Серед перспектив на цей рік – завершення судового розгляду в суді першої інстанції щодо розстрілів на вул. Інститутській 20 лютого 2014 року. З огляду на періодичність судових засідань, ми маємо підстави розраховувати на вирок до кінця 2021-го», – сказала Венедиктова.

Вона зазначила, що в планах початок заочних судових процесів стосовно колишнього керівництва держави за події 18-20 лютого 2014 року, а також "тітушек".

Генпрокурор закликала народних обранців у Верховній Раді підтримати законопроект № 2164 про процедуру заочного засудження.