Розслаблятися не можна, — Борис Філатов прокоментував ситуацію із COVID-19 у Дніпрі

26.11.2020, 16:00
Розслаблятися не можна, — Борис Філатов прокоментував ситуацію із COVID-19 у Дніпрі - фото 1

У Дніпрі кількість тих, хто одужав від COVID-19 зростає. Про це цього тижня повідомили у департаменті охорони здоров’я Дніпровської міської ради. Але чимало людей помирає. На лікарняних ліжках — понад 700 пацієнтів.

Борис Філатов розповів, скільки на сьогодні місто має "ковідних" ліжок, скільки з них оснащені кисневими апаратами і яка ситуація з медиками:

— Ну, ми казали про це неодноразово, найголовніша наша проблема — це невідновлювальний людський ресурс: медики. Це дійсно наші герої і, на жаль, якщо ми можемо закупити кисневі концентратори і поставити кисневі станції, зробити розвідку чи додаткові відкрити палати, то людей ми не знайдемо. Тому люди, скажімо так, "зашиваються", це є проблемою, і ми зараз "болісно" думаємо як її вирішувати: залучанням інтернів, можливо, студентів. Що стосується заповнюваності: я не хочу говорити про кількість ліжок, ми говоримо завжди у відсотках, і у нас майже, на відміну від інших територіальних громад, заповнюваність, скажімо так, на половину. Щодо кисневих концентраторів у нас ситуація, скажімо так, унікальна. Держава нам дала гроші — 18 мільйонів передали. У нас зараз більше 500 кисневих концентраторів. Ми з цією історією впоралися. Ситуація складна, але контрольована. При цьому я, користуючись можливістю, попросив би, не розслаблятися, бо хвороба унікальна. Вона, як рулетка: хтось може перехворіти безсимптомно, а когось вона зачепить так, особливо людей із супутніми захворюваннями, у віці, які, на жаль, ідуть із життя.
Поділитися: