Розширення кордонів ЄС і НАТО — це мир і стабільність в Європі, — Арсеній Яценюк

23 жовтня, 17:11
Розширення кордонів ЄС і НАТО — це мир і стабільність в Європі, — Арсеній Яценюк - фото 1

Київський Безпековий Форум – провідне зібрання з обговорення проблем української та глобальної безпеки — було засноване Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" у 2007 році.

«Відповідь на те, яким чином досягнути тривалого миру і стабільності в Європі, сьогодні тільки є одна — розширення кордонів Європейського Союзу і розширення кордонів НАТО. Це повинна бути ключова ідея об’єднаної місії ЄС і США з досягнення тривалого миру і стабільності в усій Європі і в Україні», — підкреслив голова КБФ, Прем’єр-міністр України 2014–2016 років Арсеній Яценюк, відкриваючи Спеціальний Київський Безпековий Форум 23 жовтня.

Арсеній Яценюк наголосив, що російська військова агресія проти України не зупинена:

— Україна бореться за свою свободу. Україна бореться за мир.
«Україні потрібен тривалий мир. Мир на українських умовах. Мир не через капітуляцію та поневолення. Не через примирення на російських умовах. Мир виключно через те, щоби Україна повернула свої історичні, законні і легітимні території: Донецьк, Луганськ і Крим. Через те, щоб Україна отримала справжні, а не уявні гарантії безпеки, як було за Будапештським меморандумом. Мир через те, щоб Україна була єдиною, об’єднаною, сильною нацією», — наголосив Арсеній Яценюк.

Голова КБФ наголосив, що мета нинішнього Форуму — це також звернення до європейських і американських партнерів.

«Вважаю, що настав час, щоби Європейський Союз і Сполучені Штати Америки прийняли рішення про створення групи високого рівня, яка би мала на меті завершення історичного об’єднання Європи. Це не щось на кшталт Об’єднаних націй. Це об’єднана місія Америки та Європи для досягнення і завершення уніфікації Європи», — підкреслив він.

Арсеній Яценюк висловив сподівання, що така група з’явиться, зокрема й після американських виборів.

«Зараз на порядку денному повинні стояти завершення історичного об’єднання Європи і запровадження всеохоплюючого і тривалого миру в усій Східній Європі. Зупинка російської агресії і розширення кордонів вільного світу», — наголосив лідер КБФ.

 

Поділитися: