Росія фактично оголосила дефолт із зовнішнього боргу

Росія фактично оголосила дефолт із зовнішнього боргу - фото 1

Росія запропонувала власникам облігацій виплати рублях.

Росія допустила дефолт із зовнішнього боргу, оскільки запропонувала власникам облігацій виплати в рублях, а не в доларах, а термін погашення яких був 4 квітня. Це було рівносильно "вибірковому дефолту", адже інвестори навряд чи зможуть конвертувати рублі в "долари, що будуть еквівалентними сумам, що спочатку належать".

Зазначимо, що вибірковий дефолт оголошується у випадках, коли порушено конкретне зобов'язання, але не весь борг.

Тепер у росії є відстрочка в 30 днів, починаючи від 4 квітня 2022 року. За цей час росія має зробити виплати капіталу та відсотків. Але санкції Заходу, що були введені після вторгнення росії в Україну, підривають готовність і технічні можливості дотримуватися Росії умови своїх зобов'язань щодо виплати зовнішнього боргу. До слова, через санкції росія не може отримати доступу до приблизно 315 мільярдів доларів зі своїх валютних резервів.

До минулого тижня Сполучені Штати дозволяли Росії використовувати частину своїх заморожених активів для виплати деяким інвесторам у доларах. Але з того часу Казначейство США заблокувало Росії доступ до своїх резервів в американських банках, що є частиною зусиль щодо посилення тиску на путіна і подальшого зменшення його військового запасу.

На кінець минулого року в Росії було близько 40 мільярдів доларів боргу в іноземній валюті, причому приблизно половина цієї суми належала іноземним інвесторам.

Тим часом росія планує подавати до суду.

«З нашого боку було вжито всіх необхідних дій для того, щоб інвестори отримали свої виплати. Ми покажемо суду докази наших платежів, щоб підтвердити наші зусилля щодо виплат у рублях, як ми це робили в іноземній валюті. Це буде не простий процес», - заявив міністр фінансів Антон Сілуанов.

Але з ким саме судитиметься росія міністр фінансів не сказав.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що будь-який дефолт буде "штучним", тому що росія має долари для оплати — країна просто не може їх отримати.

«Підстав для справжнього дефолту немає», — сказав Пєсков.

Раніше ми писали, що канцлер Австрії зустрівся з путіним.

Реклама

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама