"Рінат Ахметов — дітям": як зробити дитину щасливою?

Її називають мамою вже 30 дітей. І найбільше щастя для неї — чути, що вони хочуть наслідувати її непросту роботу: бути мамою для тих, хто потребує цього найбільше.

Для кожної дитини, що втратила батьків, питання про минуле дуже болюче. Олександр Андреєвський у десять років тримається досить мужньо. Його мама померла, і він осиротів. У родині Борбликів Сашко вже вісім місяців. Улюблене заняття хлопчика — футбол.

«Дружу я з усіма. Сім'я у нас хороша та велика. Надалі я хотів би стати спортсменом відомим», — ділиться вихованець дитячого будинку сімейного типу Олександр Андреєвський.

Зараз у Сашка — велика родина. Дев'ятеро братів і сестер. Нудно тут не буває. Дитячий будинок сімейного типу Борбликів був створений першим у Маріуполі 2005-го року.

«Ніколи не пошкодувала. Дітей постійно здається мало. Якщо я знаю, що хтось десь страждає, десь проливаються дитячі сльози, це дуже засмучує», — коментує мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу Олена Борблик.

За весь час Олена виростила понад тридцятеро дітей. Такий фундаментальний досвід дозволяє й мамі-виховательці, і малечі ставати кращими та дарувати любов одне одному.

«Діти абсолютно різні. У дітей долі складаються по-різному. Найголовніше, моє серце спокійне, що я для цієї дитини зробила все, що могла», — ділиться мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу Олена Борблик.

Олена ставиться до всіх дітей однаково. Вважає: вища освіта потрібна, але не наполягає на цьому. Дає змогу обирати кожній дитині. Валерії Петровій — п'ятнадцять років. Відчуває, що тут усі стали рідними.

«Я настільки вже звикла, що не уявляю, що це моя прийомна сім'я. Я теж хочу в майбутньому створити дитячий будинок сімейного типу», — розповідає вихованка дитячого будинку сімейного типу Валерія Петрова.

Без підтримки великим родинам не обійтися. Фонд Ріната Ахметова багато років опікується дитячим будинком сімейного типу Борбликів у межах проєкту "Сирітству – ні!".

«Фонд Ріната Ахметова нам дуже гарну підтримку надає. Подарунки, які є найголовнішим для дітей. Усі люблять цукерки», — коментує мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу Олена Борблик.
«Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям. І допомагає дітям, які перебувають у сім'ях, та допомагає сиротам. Це дуже хороша підтримка та увага з боку Ріната Ахметова», — коментує вихованець дитячого будинку сімейного типу Михайло Лебедев.

Фонд сприяв створенню 41 дитячого будинку сімейного типу. За час роботи всеукраїнського порталу національного всиновлення "Сирітству — ні" вже понад 10 тисяч дітей здобули щастя у нових родинах.

Реклама

Реклама