"Рінат Ахметов – дітям": як обрати затребувану професію?

У сільській школі поряд із лінією фронту діти мріють про мирні професії. Фон Ріната Ахметова розповідає про різні напрямки і допомагає з вибором.

Роботодавці найчастіше шукають продавців, водіїв та вантажників. А найбільшу зарплату пропонують айтішникам, стоматологам, телеведучим – такі дані онлайн сервісів з працевлаштування. Як заздалегідь вибрати затребувану професію? Про це розповімо далі.

У сільській школі поряд із лінією фронту діти мріють про мирні професії.

«Хочу в майбутньому стати психологом, із самого дитинства мріяла розбиратись в людях», - розповідає Анастасія Железняк, учениця костянтинівської школи.

А Дар’я Омелич мріє бути вчителем молодших класів.

Це єдина школа села Костянтинівки, поблизу Мар’їнки. У випускному класі – десятеро учнів.

«Ми проводили декілька разів евакуацію дітей, і взагалі, ці діти, цей одинадцятий клас, вони були в той момент 5-6 клас, і їм було важко це сприйняти», - каже Яна Кукулевська, вчителька.

Попри численні складнощі прифронтового життя, випускники цього закладу їдуть вчитися до вишів Харкова, Дніпра, Києва. А зробити вдалий вибір майбутньої професії допомагає Фонд Ріната Ахметова.

«Онлайн-урок Фонду Ріната Ахметова з вибору своєї професії є дуже важливим. Важливо визначитись зі своєю професією, обрати її і прокидаючись, посміхатися, коли ти йдеш на цю професію», - зазначає Данило Жигайло, учень школи.

Школярів ознайомлюють із популярними й затребуваними напрямами. Онлайн-урок проводять зірки телебачення, спорту та сцени. Такий досвід надихає багатьох.

«Сучасний світ дуже швидко змінюється, будь-яка затребувана сьогодні професія може стати незатребуваною за 10-20 років. Тому ви маєте бути готові навчатися протягом усього життя!», - зауважує Анна Панова, ведуча телеканалу "Україна".

Школярам допомагають виявити здібності та дають можливість поставити запитання. 17-річний Данило запитав у ведучого каналу "Україна" Олексія Суханова про страх задавати питання перед інтерв’ю. Чи переживає ведучий? Думає про те, яке враження залишить? Ведучий відповів, що він такий, який є і вони мають бути такими якими є, під жодну ситуацію не треба підлаштовуватися в тому і ваша цінність.

Саме це запитання Данила організатори визнали найкращим із-поміж багатьох. За нього школяр отримує планшет.

Всеукраїнський онлайн-урок "Твоя суперпрофесія" можна передивитися на сторінках Фонду Ріната Ахметова в соціальних мережах. Це новий формат мотиваційних зустрічей, які проводять із 2018-го року.

«Хотіли б висловити подяку Фонду Ріната Ахметова за організований такий всеукраїнський урок, діти могли це переглянути, могли на собі відчути – як це. Їм дуже сподобалося», - каже Яна Кукулевська, вчителька.

Онлайн-урок проводять у межах Акції "Рінат Ахметов – Дітям", яка охопила близько мільйона хлопців і дівчат!

Реклама

Реклама