«Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую»: подарувати дитині шанс на повноцінне життя

«Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую»: подарувати дитині шанс на повноцінне життя - фото 1

Фонд Ріната Ахметова понад 14 років допомагає дітям, які мають проблеми зі слухом, а їхні родини не настільки забезпечені, щоб придбати техніку для слухопротезування.

Завдяки проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую» сотні малюків, які не чули від народження або втратили слух, отримали високочутливі слухові апарати. Як окремий напрям проєкт працює з березня 2018 року.

«Діти і дорослі, які страждають від туговухості, нерідко втрачають здатність правильно вимовляти слова і чітко говорити. Отже, своєчасне слухопротезування в юному віці забезпечує для них повноцінне життя і тепер, і в майбутньому. Завдяки високочутливим апаратам від Фонду Ріната Ахметова дитина буде нормально чути низькочастотні і посилені високочастотні звуки», – зазначила Юлія Єршова, директорка Департаменту комунікацій Фонду.

Одним із учасників проєкту став Вова Прокоф'єв, сім'я якого переїхала до Дніпра з Костянтинівки Донецької області.

«Ми занадто пізно помітили, що у старшої дитини, дочки, – серйозні проблеми зі здоров'ям. Тільки після того, як їй виповнилося три рочки, лікарі діагностували туговухість четвертого ступеня. Ні в кого з наших рідних і близьких такої недуги не було. Тому ми і гадки не мали, що Вову спіткає така ж доля», – розповіла мама дитини.

Перший час після появи на світ батьки не помічали патології у хлопчика. Однак незабаром вони зрозуміли, що син не реагує на гучні звуки. Фахівці підтвердили найгірші побоювання – у Володі туговухість четвертого ступеня, такий же діагноз, як і в сестрички. Батьки були в розпачі, адже в родині переселенців кожна копійка на рахунку. На допомогу прийшов Фонд Ріната Ахметова.

«Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую»: подарувати дитині шанс на повноцінне життя - фото 169397
«Спасибі, що подарували нам надію на те, що Вова буде повноцінно розвиватися і чути наші голоси», – подякували батьки.

У рамках проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую» високочутливі слухові апарати надано понад 200 малюкам. Допомогу в слухопротезуванні отримують діти віком до 7 років із соціально незахищених сімей із підконтрольних Україні територій Донецької і Луганської областей, Запорізької та Харківської областей, а також діти із сімей переселенців у зазначених та інших областях.